Svečano obilježena 15. godišnjica ustroja GOMBR-e

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovali su dana 22. ožujka 2022. godine na obilježavanju 15. godišnjice ustroja Gardijske oklopno-mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske koja je nastala preustrojem triju slavnih hrvatskih brigada – Kuna, Sokolova i Puma.

Svečano postrojavanje pripadnika GOMBR- e bilo je u vinkovačko vojarni, a svečanosti su nazočili predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović, izaslanik predsjednik Hrvatskog sabora i Vlade, saborski zastupnik Mladen Karlić, državni tajnik u Ministarstvu obrane Zdravko Jakop, izaslanstva Vukovarsko-srijemske županije i vukovarsko-srijemskih gradova i općina.

Zapovjednik GOMBR-e brigadni general Mijo Validžić podsjetio kako je brigada nastala na temeljima legendarnih Kuna, Sokolova i Puma, te  kako je u Domovinskom ratu poginuo 571 pripadnika te postrojbe, 1.888 ranjeno, a 17 se vodi nestalima. Nadalje istaknuo je da postrojba ustrojena, 20. ožujka 2007. godine vodeći se ratnim i poratnim iskustvom slavnih Kuna, Sokolova i Puma.

Riječ o drugoj najvećoj postrojbi Hrvatske vojske koja daje veliki doprinos u pomoći civilnim institucijama od poplava u Posavini do potresa u Zagrebu i Banovini, zatim u mirovnim operacijama u Poljskoj i na Kosovu.

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović  čestitao im je na predanom radu i domoljublju koje su utkali u ustrojavanju brigade koja čuva sjećanja na legendarne brigade pobjedničke hrvatske vojske.

Ovim putem čestitamo svim pripadnicama i pripadnicima GOMBR-e njihov dan brigade.

• C1

C1