POVIJESNI POSTROJ 7. GARDIJSKE BRIGADE “PUMA” U LINZU

Povijesni postroj 7. gardijske brigade “Puma” dana 01. travnja 2023. godine sudjelovao je na tradicionalnoj Proljetnoj paradi (Frühjarsparade) u Linzu (Austrija) u organizaciji  7. Dragonerske pukovnije ”Herzog von Lothringen und Bar – 1. Eskadron” iz Linza. Frühjarsparade održava se još od 1990. godine, a povijesni postroj 7. gardijske brigade “PUMA” na paradi sudjeluje od 2019. godine.

Na Proljetnoj paradi sudjelovalo je 57 tradicionalnih vojnih postrojbi s više od 465 sudionike iz Češke, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Poljske, Rumunjske, Italije, Njemačke, Hrvatske i Austrije. Parada je započela okupljanjem postrojbi na Martin Luther Platzu, nakon čega je započeo veličanstveni mimohod ulicama grada Linza sve do glavnog trga gdje je održano svečano postrojavanje povijesnih postrojbi uz prijavak te prigodni govor zapovjednika povijesne postrojbe 7. Dragonerske pukovnije ”Herzog von Lothringen und Bar – 1. Eskadron” Johanna Mariana Eckhardta, nakon čega je održana kratka sveta misa. Tradicionalno, na susretu povijesnih postrojbi sudjelovala je i Varaždinska građanska garda uz pratnju dama u povijesnim haljinama.

Ovim putem zahvaljujemo se domaćinu 7. Dragonerskoj pukovniji i gospođi Roziti Staudinger na gostoprimstvu i ugodnom druženju te Varaždinskoj županiji na podršci.

• C1

C1