ODANA POČAST PRIPADNICIMA 7. GARDIJSKE BRIGADE „PUMA“ POVODOM 28. OBLJETNICE POGIBIJE

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“ dana 14. kolovoza 2023. godine odali su počast poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“, Romanu Ribiću i Stjepanu Križancu.

Romano Ribić i Stjepan Križanec poginuli su 14. kolovoza 1995. godine kod Bosanskog Grahova u akciji „Derale“. Ovaj događaj manje je poznat u hrvatskoj javnosti, mada je bio vrlo važan, posebno kao pokušaj vojske Republike Srpske da povrati kontrolu nad Bosanskim Grahovom i ugrozi tek oslobođeni Knin.

Na mjesnom groblju Višnjica poginulom pripadniku 7. gardijske brigade „Puma“ Stjepanu Križancu počast su odali članovi obitelji, državni tajnik Ministarstva obrane Republike Hrvatske Zdravko Jakop, suborci te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Na gradskom groblju Ivanec obitelj poginulog Romana Ribića, izaslanstvo Grada Ivanca koje je predvodio gradonačelnik Milorad Batinić, predsjednik Gradskog vijeća Zdenko Đuras i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata položili su cvijeće i zapalili svijeće. Molitvu je predvodio ivanečki kapelan vlč. Krunoslav Sajko.

Neka im je vječna slava i hvala.

2023 08 16 AKRIZ1

• A1