OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA VRO „MEDAČKI DŽEP“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 09. rujna 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Medački džep“ u Gospiću.

Svečano obilježavanje 30. obljetnice VRO „Medački džep“ započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen-obilježja u Vojarni 9. gardijske brigade „Vukovi“ Gospić, nakon čega su položeni vijenci i zapaljene svijeće i kod spomen-obilježja „Velebitskim junacima“ na Rizvanuši.

Počast je odana i polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata u Gospiću, a svetu misu za poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje u Katedrali Navještenja blažene djevice Marije predvodio je msgr. Jure Bogdan, vojni ordinarij. Nakon svete mise, okupljeni su se u Mimohodu ulicama Gospića uputili do središnjeg trga gdje je odražana središnja svečanost.

Svečanom obilježavanju su uz članove obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, brojne hrvatske branitelje i predstavnike Udruga prositeklih iz Domovinskog rata nazočili i potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića Marijan Mareković, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića saborski zastupnik Ante Deur, župan Ličko-senjske županije Ernest Petry, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević, predstavnici Hrvatske vojske i policije te brojni  građani.

Svečanost je uveličala Klapa HRM „Sveti Juraj“, a na kraju svečanosti, u čast 30. obljetnice VRO „Medački džep“, nebom je preletjela akrobatska grupa hrvatskog ratnog zrakoplovstva „Krila Oluje“.

• D

• D1