Obilježene obljetnice osnutka 84. bojne „ Termiti“, 4. gardijske brigade i 3. gardijske brigade „Kune“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovali su dana 19.,28. i 29. travnja 2024. godine na obilježavanju 30. obljetnice osnutka 84. bojne „Termiti“ Zadar, 33. obljetnici 4. gardijske brigade u Splitu i 33. obljetnici 3. gardijske brigade „Kune“ u Novoj Gradišci.

U okviru obilježavanja 30. obljetnice osnutka 84. bojne „Termiti“ dana 19.04..2024. godine u Zadru odana je počast na Zadarskom gradskom groblju poginulim braniteljima uz mnogobrojna izaslanstva i udruga proisteklih iz Domovinskog rata. U okviru obilježavanja osnutka 4. gardijske brigade, dana 28. travnja 2024. godine  u Splitu odana je počast poginulim, preminulim i nestalim hrvatskih braniteljima polaganjem vijenaca u Spomen kapelici „Sveti Križ“, održan je moto defile, izvedeni su padobranski skokovi, a u večernjim satima održana je svečana akademija. Obilježavanju su nazočili predsjednik RH Zoran Milanović, potpredsjednik Sabora Ante Sanader, potpredsjednik Vlade, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga general-pukovnik Tihomir Kundid, izaslanik ministra obrane, savjetnik ministra Ivica Ušljebrka, zapovjednik Gardijske motorizirane brigade brigadir Mirko Stošić, zapovjednik 3. mehanizirane bojne „Pauci“ pukovnik Ivica Armanda, bivši načelnik Glavnog stožera umirovljeni general zbora Mirko Šundov župan, jedinice lokalne samouprave i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Nadalje, dana 29. travnja 2024. godine u Novoj Gradišci u okviru obilježavanja  osnutka 3. gardijske brigade „Kune“ odana je počast poginulim, preminulim i nestalim hrvatskih braniteljima mimohodom ulicama grada,  polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim i umrlim hrvatskim braniteljima, a sveta misa služena je u crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije.

Obilježavanju su nazočili  predsjednika RH Zoran Milanović, ministar obrane Ivan Anušić, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga general-pukovnik Tihomir Kundid,  jedinice lokalne samouprave i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata i drugi.

Ovim putem zahvaljujemo domaćinima na pozivima i srdačnim gostoprimstvima te im čestitamo njihove velike obljetnice osnutka postrojbi!

• A1

• A2