Isplata dividende za 2016. godinu članovima fonda HB

Zagreb, 10. srpnja 2017. - Isplata dividende za 2016. godinu iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihove obitelji (Fond HB) započet će u ponedjeljak, 17. srpnja 2017. godine. Ukupan iznos namijenjen za isplatu dividende za 2016. godinu iznosi 7.507.496,25 kuna, što po jednom udjelu iznosi 4,38 kuna.

Isplata dividendi obavljat će se isključivo u Fininim poslovnicama, a za to će biti potrebno predočiti osobnu iskaznicu ili putovnicu te dati podatak o OIB-u usmenim putem ili na papiru. Važno je napomenuti da drugi dokumenti neće biti prihvaćeni niti uzeti u obzir.

S obzirom na to da je datum raspodjele dobiti Fonda HB 14. srpnja 2017. godine, pravo na isplatu dividende imat će:

• oni branitelji koji posjeduju udjele u Fondu HB i
  • oni koji su zahtjev za otkup udjela podnijeli 15. svibnja 2017. godine ili kasnije, odnosno oni članovi Fonda kojima je dan za isplatu udjela 17. srpnja 2017. godine ili kasniji.

Na dividendu iz Fonda HB nemaju pravo članovi Fonda HB koji su:

• zahtjev za otkup udjela podnijeli zaključno s danom14. svibnja 2017. ili ranije,
  • otkupili svoje udjele i ne raspolažu više niti jednim udjelom,
  • otkupili svoje udjele te im je datum isplate zaključno s danom 14. srpnja 2017. ili ranije.

Važno je naglasiti da je članovima Fonda HB koji su otkupili svoje udjele te su oni isplaćeni do ili 14. srpnja 2017. godine, dividenda bila uključena u cijenu udjela, a što će se vidjeti već 17. srpnja 2017. godine kada će cijena udjela onima koji imaju pravo na dividendu biti smanjena za iznos dividende.

Zbog tehničke provedbe, odnosno priprema za isplatu dividende za 2016. godinu, na dane 10., 12., 13.,14. i 15. srpnja 2017. godine, neće se obavljati isplata dividendi iz ranijih godina, onima koji eventualno do sada nisu preuzeli dividendu, a na to su imali pravo. Oni će dividendu moći preuzeti od 17. srpnja 2017., kada će ranije nepodignute dividende i dividenda za 2016. godinu biti objedinjene u jedan iznos.

Zaprimanje zahtjeva za otkup udjela i isplata udjela iz Fonda HB obavljat će se nesmetano i na spomenute dane, prema uobičajenoj proceduri. Za podnošenje zahtjeva za otkup udjela te isplatu dividende bit će potrebno, uz važeću osobnu iskaznicu ili putovnicu, dati podatak o OIB-u usmenim putem ili na papiru (ili osobnu iskaznicu na kojoj je otisnut OIB) te preslike navedenih dokumenata.