Obilježen Dan oslobođenja grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije

Udurga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je 22. rujna 2017. godine na svečanom mimohodu ratnih postrojbi kojime je prikladno obilježena 26. obljetnica oslobođenja grada Varaždina te Dan branitelja Varaždinske županije. Mimohodu su prisustvovali predstavnici ratnih postrojbi koje su sudjelovale u oslobođenju Varaždina 1991. godine i postrojbe iz Varaždina koje su sudjelovale u Domovinskom ratu - postrojba PU varaždinske, postrojba Specijalne jedinice policije RODA, Odred Narodne zaštite Varaždin, 104. brigada Hrvatske vojske, 5. bojna 1. A brigade „TIGROVI“ te postrojba 7. gardijske brigade „PUMA“. Praćen Gradskim puhačkim orkestrom Hrvatskih željeznica, mimohod je krenuo s Kapucinskog trga, gdje je također bio organiziran Taktičko-tehnički zbor, te se prvo zaustavio kod crkve svetog Nikole kako bi se kod Križa zahvalnosti svečano položili vijenci. Nakon odavanja počasti poginulim braniteljima, mimohod se nastavlja do Korza gdje je održan prigodan program prilikom kojeg su svečane govore održali predstavnik Udruge branitelja Goran Mihalić, gradonačelnik grada Varaždina Ivan Čehok, državni general Zdravko Jakop, župan Varaždinske županije Radimir Čačić i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske general Miljenko Filipović. Na Korzo je također iznesena velika hrvatska trobojnica - replika zastave koja je 1995. bila izvješena na Kninsku tvrđavu kao simbol pobjede Hrvatske u Domovinskom ratu.