Svečano predstavljena jubilarna poštanska marka 7. gardijska brigada Puma

Nakon stavljanja prigodnih naljepnica na autobuse, nastavili smo s obilježavanjem 25. obljetnice osnivanja 7. gardijske brigade „PUMA“ svetom misom povodom završetka borbenog djelovanja i povratka 7. GBR s ratišta u kapelici Sv. Jurja te kasnijim druženjem pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“ i gostiju u Memorijalno rekreacijskom centru hrvatskih branitelja Varaždin te svečanim predstavljanjem jubilarne poštanske marke 7. gardijska brigada Puma.

Program svečanog predstavljanja u Hrvatskom saboru 17. listopada obilježili su govori predsjednika Udruge veterana 7. gardijska brigada Roberta Puje, ratnog zapovjednika 7. gardijske brigade stožernog brigadira Željka Dvekara, člana Uprave Hrvatske pošte Hrvoje Parlova, ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, izaslanika predsjednika Vlade RH generala Zdravka Jakopa, izaslanika predsjednika Hrvatskoga sabora Anđelka Stričaka te izaslanika predsjednice Republike Hrvatske Ante Deura. Program je također uveličao Zbor hrvatske radiotelevizije izvedbom prikladnih skladbi.

Poštanska marka 7. gardijska brigada Puma izdana je na inicijativu Udruge veterana Puma koju je Hrvatska pošta prihvatila i u vrlo kratko vrijeme realizirala. Ovo je prva marka u ediciji Hrvatski domovinski rat koju će Hrvatska pošta i ubuduće nadograđivati markama hrvatskih postrojbi iz Domovinskog rata. Motiv marke je amblem brigade, a njenim izdavanjem je Pošta dala svoj doprinos sjećanju na Pume. Također, Pošta je ovo prilikom Udruzi uručila i prigodan dar – uokvirenu marku prvi dan s tematskim žigom i omotnicom. Marka je izdana u 100 tisuća primjeraka, a zajedno su je realizirali Hrvatska pošta, Ministarstvo obrane i Grad Varaždin.

Daljnji događaji koji nam uskoro slijede su likovna kolonija „25. godina 7. gardijske brigade „PUMA“, sportska manifestacija učenika srednjih škola te cjelovečernji koncert Puhačkog orkestra Hrvatske vojske u HNK Varaždin.

Nastavak slijedi...