OTVORENA IZLOŽBA „7. GARDIJSKA BRIGADA „PUMA“

U utorak, 12.12.2017. u palači Herzer u Varaždinu održano je svečano otvorenje izložbe „7. gardijska brigada „PUMA“ povodom obilježavanja 25. godišnjice osnutka 7. gardijske brigade „PUMA“. Nazočnima su se obratili ravnatelj Gradskog muzeja Varaždin Miran Bojanić Morandini i tajnik Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ Igor Tkalec, a izložbu je otvorio gradonačelnik grada Varaždina Ivan Čehok.
Na izložbi su postavljeni dokumentarni materijali iz arhiva Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, vojna odličja Republike Hrvatske, naoružanje i oprema korišteni tijekom Domovinskog rata, umjetnička djela nastala na likovnoj koloniji „25 godina PUMA“, znakovlje 7. gardijske brigade i ostalih postrojbi hrvatske vojske iz Domovinskog rata.
Izložba će biti otvorena do 21. siječnja 2018., a može ju se posjetiti u redovnom radnom vremenu Gradskog muzeja Varaždin u izložbenom prostoru palače Herzer.

Ovim putem zahvaljujemo se na pomoći Predsjednici Republike Hrvatske, Uredu Predsjednice Republike Hrvatske, povijesnoj postrojbi „Karlovački počasni vod ZNG – 91.“, likovnim umjetnicima koji su sudjelovali na likovnoj koloniji, Gradskom muzeju Varaždin te članovima Udruge i svima koji su pomogli u realizaciji izložbe.