SUSRET POVIJESNIH POSTROJBI 2018.

Povijesni postroj 7. gardijske brigade „PUMA“ i ove godine je sudjelovao u Susretu povijesnih postrojbi koji organizira Varaždinska građanska garda.

U susretu su, osim Povijesnog postroja 7. gardijske brigade „PUMA“, sudjelovali i: Gradska straža Bakar, Bokeljska mornarica, Zrinska garda Čakovec, Dubrovački trombunjeri, Ivanečka rudarska četa, Somogyi Hussars - Kaposvar – Mađarska, Karlovačka građanska garda , Keglevićeva straža Kostel, Koprivnički mušketiri i haramije, Križevačka djevojačka straža, Dragonerregiment No.7 „Herzog von Lothringen und Bar“  Linz – Austrija, Hrvatski sokol Osijek,  Trenkovi panduri -  Požega , Gradska straža Požega, Samoborska narodna garda, Svetonedjeljska garda, Hajdučka družina Mijata Tomića – Tomislavgrad, Turopoljski banderij, Hrvatski sokol Vinkovci te domaćin Varaždinska građanska garda.

Postrojavanjem na glavnom gradskom trgu te programom uz rijeku Dravu, postrojbe iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja obilježile su 170. obljetnicu prelaska Drave Hrvatske vojske pod zapovjedništvom Bana Jelačića.

U salonu Gradske vijećnice priređen je svečani prijam za zapovjednike povijesnih postrojbi koji su potom položili vijenac na spomen ploču koja na Trgu bana Jelačića podsjeća na povijesni događaj prije 170 godina. Povijesne postrojbe uputile su se potom prema mostu na rijeci Dravi gdje je pucanjem iz topova obilježen prelazak Drave Hrvatske vojske.

Nakon programa, organizirano je druženje svih pripadnika povijesnih postrojbi.

Zahvaljujemo Varaždinskoj građanskoj gardi na pozivu i organizaciji ove velike manifestacije.