„PUME“ PROVODE OBUKU OBUČAVATELJA I INTEGRACIJSKU OBUKU

  • Published in NOVOSTI

Dana 18.1.2019. godine u Varaždinu u vojarni 7. gardijske brigade, gdje je smještena 2. mehanizirana bojna „Pume“/GOMBR, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je u obuci obučavatelja te integracijskoj obuci vojnika. U naredna će četiri tjedna mladi dočasnici te njihovi kolege vojnici pod nadzorom i vođenjem nadnarednika Željka Babunića i desetnika Tomislava Tunjića upijati osnovne zadaće i načela postrojbi u koje su pristigli te određena znanja koja će prenositi daljnjim naraštajima. U obuci obučavatelja nalaze se mladi skupnici, odnosno dočasnici tek pristigli sa IRV – a koji će u procesu svoje obuke dobiti uvid u glavne zadaće koje ih očekuju u postrojbi. U njihovoj se obuci stvaraju temelji za daljnji profesionalni razvoj na mjestu zapovjednika vozila što predstavlja izuzetno velik izazov, ali i odgovornost. S druge strane, njihovi mlađi kolege ušli su u proces integracijske obuke. Mladi će se vojnici u naredna četiri tjedna razvijati na psihološkom, taktičkom i motoričkom planu čime će se lakše integrirati u svoje postrojbe. Ono što je najbitnije u cijeloj priči jest duh postrojbe „Puma“. Temeljem toga, zapovjednici podređenih postrojbi i prvi dočasnik bojne stožerni narednik Dalibor Škvarić organizirali su u petak 18. siječnja 2019. godine predavanje vezano uz povijest postrojbe te njihovo djelovanje tijekom Domovinskog rata. Samo predavanje održali su Robert Puja, predsjednik Udruge veterana 7. gardijske brigade „Puma“ te Krasnodar Kišur, član Udruge PUMA i predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata ogranak Varaždin. Njih su dvojica mlađim naraštajima kroz povijesne činjenice, ali i vlastita svjedočanstva pokušali prenijeti cijelu povijest postrojbe „Puma“ te njihov utjecaj na tijek Domovinskog rata i stvaranje moderne i neovisne Republike Hrvatske. Samo predavanje održalo se u Varaždinu u kapelici sv. Jurja, sveca koji je ujedno i zaštitnik 7. gardijske brigade. Plan je da navedeno predavanje preraste u tradiciju u kojoj će se na nove djelatnike prenositi povijest i duh postrojbe „Puma“ te koje će predstavljati temelj svijesti i identiteta svih novih djelantika koji će svoju karijeru nastaviti u Varaždinu. Uostalom, takav proaktivan rad svih bivših i sadašnjih zapovjednika donio je Pumama njihov dobro znani poklič, semper primus – uvijek prvi, kodeks prema kojem se i dan danas živi.

 

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 Varaždin

Tel : 042 230 065

Mob : 095 906 4824

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.