1. Memorijal sjećanja Josip Solina Josip Krtanjek Jerovec 2019

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je u subotu, 19.10. u Jerovcu na „1. Memorijalu sjećanja Josip Solina / Josip Krtanjek: Jerovec 2019“ u spomen na dvojicu preminulih hrvatskih branitelja.
Memorijal je počeo svečanošću otvaranja kojoj su nazočile obitelji Soline i Krtanjek, ratni kolege, prijatelji i poznanici preminulih, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, mještani Jerovca, gosti, uzvanici i drugi.

Prisutnima se prigodno obratio Marijan Lozančić, predsjednik Organizacijskog odbora memorijala, zatim umirovljeni general HV Željko Dvekar, zamjenik predsjednika Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, a memorijal je otvorio državni tajnik Ministarstva obrane Zdravko Jakop.

Delegacija sastavljena od organizatora, obitelji preminulih i njihovih suboraca te predstavnika udruga proisteklih iz Domovinskog rata na posljednjim počivalištima Josipa Soline i Josipa Krtanjeka na groblju u Kamenici položila je cvijeće i zapalila svijeće.

Josip Solina rodom je iz klenovničkog naselja Dubravec, zaselka Tiglin kod Jerovca, ratni je pripadnik 104. Brigade HV i 7. gardijske brigade „Puma“, a nastradao je 18.10.2000. u prometnoj nesreći na službenom zadatku.

Josip Krtanjek rodom je iz Jerovca, ratni je pripadnik 7. gardijske brigade „Puma“, a iznenada je preminuo 24. lipnja 2017. godine.

U sportskom dijelu memorijala, odnosno malonogometnom turniru, sudjelovalo je osam momčadi. Prvo mjesto osvojila je momčad Željeznice, drugo Dubravca, treći je bio Drvodjelac, a četvrta Ekipa iz Jerovca.
Najbolji strijelac je Jurica Maloić, a najbolji golman Vladimir Cuković. Najbolje momčadi nagrađene su pokalima, a najbolji pojedinci prigodnim statuama.

Organizatori memorijala su kolege Soline i Krtanjeka iz 7. gardijske brigade „Puma“ i Mjesni odbor Jerovec, a suorganizator Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Ivanec.

2019 10 21 Memsolina