DAN OPĆINE STANKOVCI I DODJELA NAGRADE OPĆINE STANKOVCI 7. GARDIJSKOJ BRIGADI „PUMA“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 10. kolovoza 2023. godine, uoći blagdana Velike Gospe, zaštitnice Općine Stankovci te 30. obljetnice njezina osnutka, nazočili su svečanom obilježavanju Dana Općine Stankovci.

Svečano obilježavanje započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća za sve poginule hrvatske branitelje kod Crkve Male Gospe na mjesnom groblju u Stankovcima te kratkom molitvom koju je predvodio fra Dujo Jukić.

Nakon odavanja počasti, uslijedilo je otvorenje lokalne ceste u Velimu, naselju u sklopu Općine Stankovci. Tom prigodom, načelnik Općine Stankovci Željko Perica uzvanicima je istaknuo tijek projekta, a potom je fra Dujo Jukić blagoslovio prometnicu.

Svečanost obilježavanja Dana Općine Stankovci nastavila se u Domu kulture gdje je održana svečana sjednica Općinskog vijeća koju je otvorila ženska klapa Kandelora iz Zemunika.

Svečanoj sjednici nazočili su saborski zastupnik Zvonimir Troskot, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i turizam Zadarske županije Ante Sjauš, gradonačelnik Obrovca Ante Župan, predsjednica Gradskog vijeća Grada Biograda na Moru Ivana Stamičar te mnogobrojni načelnici i gradonačelnici.

Na samom početku svečane sjednice Općinskog vijeća, nazočnima se obratio predsjednik Općinskog vijeća Marko Savić, a potom i načelnik Općine Stankovci Željko Perica koji je istaknuo najznačajnije projekta realizirane od kolovoza 2022. godine, kao i projekte koji su u planu te se zahvalio svima na dolasku.

Nakon održanih govora, uslijedila je dodjela javnih priznanja Općine Stankovci. Javna priznanja dodjeljena su profesorici matematike i fizike Marini Orlović za dugogodišnji rad u Osnovnoj školi Petra Zoranića Stankovci, Grgi Pelaiću za uspješno vođenje NK Croatia Stankovci i ženskoj ekipi futsala Osnovne škole Petra Zoranića koja je na državnom prvenstvu osvojila srebro. Grb Općine Stankovci dodijeljen je ratnom zapovjedniku Radojku Bakoviću Orlu za zasluge u Domovinskom ratu, a kao najveće priznanje, 7. gardijskoj brigadi „Puma“ dodjeljena je nagrada Općine Stankovci za obranu općine u Domovinskom ratu.

Svečana sjednica završila je nastupom KUD-a Vinac iz Stankovaca.

Ovim putem, srdačno se zahvaljujemo žiteljima Općine Stankovci i načelniku Željku Perici na iznimnom gostoprimstvu te uručenom javnom priznanju.

• C1

C1