OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA USTROJAVANJA 34. INŽENJERIJSKE BOJNE, DAN BRANITELJA GRADA NOVOG MAROFA TE ODRŽAN MEMORIJAL „5 HEROJA“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 22. rujna 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 32. obljetnice ustrojavanja 34. inženjerijske bojne u Čakovcu, a dana 23. rujna 2023. godine obilježavanju Dana branitelja grada Novog Marofa i Memorijalu „5 heroja“  održanom u Sračincu.

U organizaciji Udruge veterana inženjerijske bojne Domovinskog rata obilježena je 32. obljetnica ustrojavanja 34. inženjerijske bojne. Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća te molitvom za sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje kod spomen obilježja poginulim i nestalim braniteljima Domovinskog rata u Perivoju Zrinskih u Čakovcu. Nakon odavanja počasti, svečanost je nastavljena u zgradi Scheier u Čakovcu. Svim prisutnima obratio se predsjednik UVIBDR brigadir Dragutin Remenar, osvrnuvši se na ratni put 34. inženjerijske bojne.

Dana 23. rujna 2023. godine, svetom misom i polaganjem vijenaca kod spomen križa u Novom Marofu obilježen je Dan branitelja grada Novog Marofa, 32. obljetnica oslobođenja vojnog skladišta Varaždin Breg - Banjščina i početak borbenih aktivnosti 3. bojne 104. brigade Hrvatske vojske. O velikom značaju oslobođenja skladišta na Banjščini govorio je gradonačelnik grada Novi Marof Siniša Jenkač koji je istaknuo kako je službeni datum obilježavanja 19. rujna te da je dužnost da se povijesni datumi dostojno obilježavaju i nikad ne zaborave.

Nadalje, dana 23. rujna 2023. godine, u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Klub Sračinec održan je Memorijal „5 heroja“ u parku Velika Graba u Sračincu. U sklopu Memorijala „5 heroja“ kod spomen obilježja hrvatskim braniteljima položeni su vijenci i zapaljene svijeće, a potom je uslijedilo otvorenje memorijala. Sudionici memorijala natjecali su se u elektroničkom pikadu, visećoj kuglani i belotu, a po završetku memorijala, najboljim natjecateljima uručeni su pehari.

Ovim putem, zahvaljujemo se domaćinima na pozivu te na organizaciji događanja u spomen na poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje.

• A1

• A2