IZVJEŠĆE O RADU ZA 2017. GODINU

U 2017. godini djelovanjem kroz svoje strateške pravce udruga je, kao dio civilnog društva u Republici Hrvatskoj, surađujući s državnim institucijama, jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave, organizacijama civilnog društva u svim područjima djelovanja, odgojno-obrazovnim institucijama te drugim ustanovama, institucijama i organizacijama i poslovnim sektorom u Republici Hrvatskoj, bila aktivni čimbenik razvoja na svim društvenim razinama.

Na taj način udruga je osigurala okruženje i uvjete za ostvarivanje svojih djelatnosti kojima direktno doprinosi razvoju civilnog društva u Republici Hrvatskoj.

Kontinuirano su provođeni programi kojima se ostvaruju ciljevi i strateški plan udruge.

Kroz program Psihološko i socijalno osnaživanje branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji:

- veći broj branitelja i članova njihovih obitelji zatražili su i dobili savjete  i informacije putem info-savjetodavne točke u prostorima udruge ili direktnim kontaktom sa članovima udruge

-  branitelji su na taj način osigurali svoja zdravstvena prava, dobili su savjetodavnu uslugu od stručnjaka

- provedena je 1 radionica, 2 predavanja, na radionicama, predavanjima i tribinama sudjelovalo je 120 branitelja i članova obitelji i građanki i građana, gostovalo je 10 stručnjaka, nabavljeno je 28 knjiga, udruga je osigurala i omogućila u dogovoru sa Upravnim odjelom za obrazovanje Varaždinske županije stručno usavršavanje za menadžerice i menadžere za izradbu i provedbu EU-ovih projekata za 22 branitelja i člana obitelji

U okviru kulturnog i sportskog programa usmjerenog javnosti:

- organiziran je malonogometni turnir "Pume Slavonije" u Vuki

- organiziran je streličarski turnir "Hrvatska Puma" u suradnji sa SK "Cekin" i Streličarskim savezom Varaždinske županije,

- organizirano je orijentacijsko takmičenje u suradnji s OK "Međimurje" i gradom Varaždinom i općinom Gornji Kneginec,

- organizirana je sportska manifestacija srednjoškolaca Varaždinske  županije „Semper primus“ u suradnji sa Školskim sportskim savezom Varaždinske županije

- organizirana je kazališna predstava „Balade Petrice Kerempuha“ za građanstvo u suradnji s HNK Varaždin,

- organiziran je koncert puhačkog orkestra HV za građanstvo u suradnji s HV i HNK Varaždin,

- organiziran je koncert klape Sveti Juraj i orkestra HRM za građanstvo u suradnji s HV i HNK Varaždin,

- organiziran je rock koncert za građanstvo u suradnji s "Podrumskom Scenom Rogoz" Varaždin

- u sve te aktivnosti uključeni su branitelji kroz organizaciju i logističku podršku za provedbu kulturno sportskih aktivnosti

-oko 1500 branitelja i članova obitelji sudjelovalo u kulturnim i sportskim sadržajima

- uključeni su mediji (VTV, HRT, lokalne radio postaje, lokalne tiskovine) u praćenje rada udruge, kulturnih i sportskih sadržaja/aktivnosti, aktivnosti su objavljene na novoj web stranici i putem društvenih medija

- osnovan je Streličarski klub „PUMA“

Kroz program suradnje udruge s javnim institucijama i drugim organizacijama civilnog društva:

- identificirani su suradnici i partneri udruge, planirana je i dogovorena suradnja ili partnerstvo sa 6 javnih institucija i drugih organizacija

- osmišljeno je i provedeno 3 programa jačanja kapaciteta udruge i članova udruge u  suradnji s partnerima i suradnicima, 11 članova udruge uključilo se u dodatnu edukaciju.

- dogovorena je suradnja s 14 udruga.

- imenovani su članovi udruge u Savjet za razvoj civilnog društva Vlade Republike Hrvatske - 2 člana,  u Županijsku skupštinu Varaždinske županije - 1 član, Gradsko vijeće Grada Varaždina - 1 član kao i u druge skupštine i vijeća jedinica lokalne uprave i samouprave u cijeloj Republici Hrvatskoj

- u suradnji sa Saborom Republike Hrvatske i Hrvatskom poštom izdana je i prezentirana jubilarna poštanska marka „7. gardijska brigada „PUMA“

- u suradnji s Drugom gimnazijom Varaždin provodi se projekt „Tragovima lokalnog i nacionalnog identiteta“ u koji je uključeno 35 učenika kroz izvannastavnu aktivnost

- u suradnji s Likovnim udruženjem Varaždin održana je Likovna kolonija „25 godina „PUMA“

Rad udruge podupiru Ministarstvo hrvatskih branitelja, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo obrane, kao i mnoge jedinice lokalne uprave i samouprave odnosno gradovi i općine širom Hrvatske.

Udruga je kroz natječaj ostvarila institucionalnu podršku kojom je financirano zapošljavanje profesionalne osobe na mjesto poslovne tajnice i angažiranje knjigovodstvenog servisa čime je omogućen kontinuirani administrativni rad i poslovanje Udruge, kontakt s knjigovodstvenim servisom te redovito uredovno vrijeme u udruzi. Obnovljena su informatička i uredska sredstva, uređuje se poslovni prostor što će osigurati nesmetano i pravodobno planiranje i provođenje aktivnosti udruge. Također, institucionalnom podrškom je financirano i podmirivanje troškova obavljanja osnovne djelatnosti što je osiguralo nesmetano korištenje poslovnog prostora i komunikaciju, izradu i održavanje nove web stranice udruge i  izdavanje informativnih izdanja o radu udruge i suradnju s drugim institucijama i organizacijama kako bi se povećala vidljivost rada udruge. Sve navedeno je omogućilo nesmetanu organizaciju i provedbu projekata udruge kojima se doprinosi razvoju civilnog društva i kroz koje je ostvareno preko 20 rezultata za preko 5500 korisnika. Rad udruge prepoznat je u javnosti i kod donositelja javnih politika te je udruga ojačala kapacitete i relevantnost u razvoju civilnog društva.

Kroz provedbu svojih aktivnosti udruga je ostvarila korist za 2500 izravnih i 3120 neizravnih korisnika.

U radu udruge sudjelovalo je ukupno oko 450 volontera koji su ostvarili preko 8000 sati volontiranja.

U medijima je objavljeno preko 60 članaka o radu udruge, na stranicama udruge je objavljeno preko 500 članaka odnosno objava. Samo našu web stranicu je posjetilo preko 14500 posjetitelja. 

Broj članova udruge se povećao za 44 nova člana, a do toga je došlo zbog prepoznavanja aktivnosti udruge kao relevantnih  i korisnih za društvo u cjelini.

Udruga u svom radu surađuje s:

- HGSS stanicom Split i Planinarskom udrugom "Dinaridi" na uređenju planinarskih staza i spomen područja na Dinari

- Orijentacijskim klubom "Međimurje" u organizaciji i provedbi „Memorijala 7. gardijske brigade „PUMA“ u orijentaciji“

-  Streličarskim savezom Varaždinske županije

- Streličarskim klubom "Cekin" kroz organizaciju streličarskog turnira „Hrvatska PUMA“ i koji je suosnivač Streličarskog kluba „PUMA“

- Drugom gimnazijom Varaždin u provedbi projekta „Tragovima lokalnog i nacionalnog identiteta“ u kojem je Druga gimnazija Varaždin partner u projektu

- Likovnim udruženjem Varaždin

- HNK Varaždin

- Gradskim muzejom Varaždin

- Varaždinskom građanskom gardom

Svojim radom i provedbom svojih programa i projekata udruga je aktivni čimbenik razvoja civilnog društva i ostvaruje dodanu društvenu vrijednost za korisnike u svim područjima djelovanja.

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.