OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Izaslanstvo Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, dana 18. studenog 2020. godine, pridržavajući se svih epidemioloških mjera prisustvovalo je na obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i dočeku  Ivice Nerera, bivšeg pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“, člana Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i još uvijek djelatnu vojnu osobu, pripadnika GOMBR-e, 2. oklopno mehanizirane bojne „PUME“ koji je krenuo na put s biciklom u čast žrtvama Vukovara i Škabrnje i svim žrtvama Domovinskog rata od Varaždina do Vukovara koji iznosi 322,9 km.

Osim našeg izaslanstva Ivicu Nerera dočekali su i hrvatski branitelji iz Međimurske županije, grada Vukovara i Varaždina.

Sudjelovali smo Koloni sjećanja i zapalili svijeće na mjestima stradavanja hrvatskih branitelja.

Nakon Kolone sjećanja održana je misa zadušnica na vukovarskom Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata koju je predvodio  vrhbosanski nadbiskup i metropolit, kardinal Vinko Puljić te su položeni vijenci i zapaljene svijeće.

Svim poginulim i nestalim u agresiji na Vukovar i Škabrnju i u agresiji na Republiku Hrvatsku, vječna slava i hvala im.

2020 11 18 Vukovar