OBILJEŽAVANJE 30. OBLJETNICE PREUZIMANJA VOJARNE U KOPRIVNICI I DANA KOPRIVNIČKIH BRANITELJA

Pozivamo bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“, članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, obitelji poginulih i nestalog pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ i sve hrvatske branitelje iz Domovinskog rata da nazoče obilježavanju 30. obljetnice preuzimanja Vojarne u Koprivnici i  Danu koprivničkih branitelja koje će se održati dana 30. rujna 2021. godine, u četvrtak, s početkom u 9,30 sati, a prema sljedećem programu:

9,30 sati - Sveta misa za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje, Župna crkva Sv. Nikole biskupa u Koprivnici

10,30 sati- Polaganje vijenaca kod „Križa života“ na prostoru bivše Vojarne „Ban Krsto  Frankopan“

11,00 sati- Mimohod pripadnika ratnih postrojbi HV-a, Policije i Udruga proizašlih iz Domovinskog rata od bivše Vojarne do Zrinskog trga

11,30 sati- Polaganje vijenaca i program kod Spomenika hrvatskoj slobodi za branitelje iz Domovinskog rata, Florijanski trg

Od 10,00 do 17,30 sati u Galeriji Mijo Kovačić biti će održana prezentacija fotografija koprivničkih branitelja u Domovinskom ratu, a u 18,00 sati predstavljanje knjige „Kulturni

identitet Vukovara - Prilozi za istraživanje baštine i baštinika“

Ivan Hubalek: Suživot Vukovaraca i Koprivničanaca - trajno sjećanje na progonstvo i obnovu od 1991. do 2003. godine i dalje.

Svečanost obilježavanja 30. obljetnice preuzimanja Vojarne u Koprivnici i Dana koprivničkih branitelja završava koncertom najboljih hrvatskih tamburaša na Zrinskom trgu u 18,30 sati.

Molimo da se programu priključite u što većem broju u obilježjima Udruge i beretkom.