CEREMONIJA PRIMOPREDAJE DUŽNOSTI ZAPOVJEDNIKA 2. OKLOPNO MEHANIZIRANE BOJNE „PUME“

 • Published in NOVOSTI

U srijedu, 22. prosinca 2021. godine u vojarni 7. gardijske brigade „PUMA“ održana je ceremonija primopredaje dužnosti zapovjednika 2. oklopno mehanizirane bojne „ Pume“. Dosadašnji zapovijednik pukovnik Stjepan Jalžabetić, bivši pripadnik 7. gardijske brigade „PUMA“ predao je dužnost novom zapovjedniku bojniku Krunoslavu Slavincu.

Bojnik Krunoslav Slavinec,“ dijete bojne“, prošao je sve dužnosti od vojnika do zapovjednika bojne.

Ceremoniji su nazočili zapovjednik GOMBR-e brigadir Mijo Validžić, državnni tajnik u Ministarstvu obrane RH Zdravko Jakop, te predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Ovim putem zahvaljujemo dosadašnjem zapovjedniku 2. OMB „Pume“ pukovniku Stjepanju Jažabetiću na odličnoj suradnji i pomoći u aktivnostima Udruge „PUMA“ te mu želimo puno uspjeha u privatnom životu kao i na novoj dužnosti.

U sklopu ceremonije primopredaje održana je Sv. misa u Kapelici Sv. Jurja koju je predvodio vojno- policijski kapelan Ivica Horvat.

Nakon primopredaje dužnosti zapovjednika bojne, svečano su uručene nagrade i činovi zaslužnima te im ovim putem još jednom čestitamo.. 

Također, sigurni smo da ćemo u istom tonu nastaviti suradnju sa novim zapovjednikom bojnikom Krunoslavom Slavincem i 2. OMB „Pume“ kako bismo zajedno radili na očuvanju tekovina, digniteta i tradicije 7. gardijske brigade „PUMA“ te kako bismo mlađim naraštajima kroz povijesne činjenice, ali i kroz vlastita svjedočanstva, prenijeli cijelu povijest postrojbe „Puma“ i njezin utjecaj na tijek Domovinskog rata i stvaranje moderne i neovisne Republike Hrvatske.

 

SEMPER PRIMUS

 

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A10

  A10

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • A8

  A8

 • A9

  A9

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • B8

  B8

 • B9

  B9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.