GODINA PUME

Ove godine  navršava se 30 godina od osnutka 7. gardijske brigade „Puma“. Tim povodom Upravni odbor Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ odlučio je ovu godinu nazvati „Godinom Pume“ i tijekom cijele godine provesti niz aktivnosti kako bismo obilježili osnutak naše brigade i time odali počast 7. gardijskoj brigadi „Puma“ , njenim pripadnicima, te se na poseban način prisjetili  naših poginulih i jednog nestalog suborca.

Osim aktivnosti koje planiramo provoditi tijekom cijele godine,  izradili smo novi logo za 30. obljetnicu osnutka. U novi logo ukomponirali smo  broj 30 kao broj godina od osnutka 7. gardijske brigade „Puma“, slogan „SEMPER PRIMUS – UVIJEK PRVI“ koji najbolje opisuje djelovanje 7. gardijske brigade u Domovinskom ratu, crveno-bijele hrvatske kockice u stiliziranom okruglom obliku, hrvatski pleter kao znak povijesti Hrvatske, vremensko razdoblje od osnutka brigade do danas (1992 – 2022) te naposljetku i grb 7. gardijske brigade „Puma“. Svi ti elementi objedinjeni su u jedan zatvoreni krug koji izbija na površinu zahvaljujući tragovima koje su ostavile pumine kandže. Ovaj logo  dizajnirao  je Andrej Todorovski, grafički dizajner,  kojem se ovim putem i zahvaljujemo.

Naš logo ćemo u ovoj godini staviti na neke od naših artikala kao što su: majice, hoodice, šalice, upaljači, auto mirisi, bedževi, izraditi će se promo šećeri i promo čokoladice koji će se podijeliti ugostiteljskim objektima diljem Hrvatske, postaviti će se prigodne zastavice na rasvjetnim stupovima  te ćemo obljepiti dva autobusa autobusnog prijevoznika Lacković bus.

Na taj način želimo pojačati promidžbu i vidljivost  te sjećanje na 7. gardijsku brigadu „Puma“.

U ovoj „Godini Pume“, a povodom  30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“ planiramo provesti i neke od značajnijih aktivnosti kao što su:

• Po općinama, gradovima i županijama diljem Hrvatske, a najviše na sjeverozapadu Hrvatske, izradit će se više murala na zidovima i trafostanicama na  kojima će biti prikazana 7. gardijska brigada tijekom Domovinskog rata, kao i naši znakovei i simboli;
  • Tijekom ljeta organizirat ćemo likovnu koloniju s temom 7. gardijske brigade „Puma“ na kojoj će sudjelovati petnaest likovnih umjetnika;
  • Tijekom Špancirfesta organizirat ćemo promo - štand na kojem ćemo predstaviti i educirati posjetitelje o 7. gardijskoj brigadi, ali i o radu Udruge Puma;
  • Tijekom rujna i listopada, od 21. rujna do 9. listopada, u Gradskom Muzeju Varaždin bit će otvorena izložba u 3 cjeline:  Ratni put 7. gardijske brigade „Puma“,  izložba maketa iz Domovinskog rata, kao i izložba umjetničkih  fotografija našeg člana Udruge;
  • Kao i svake godine, planiramo obilježiti obljetnicu polaganjem vijenaca na Vinici te održati sat povijesti za osnovnoškolce u Parku 7. gardijske brigade Hrvatske vojske;
  • Dan osnutka 7. gardijske brigade „Puma“, 23.12., planiramo obilježiti svetom misom i polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća u kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“, svečanom akademijom u HNK Varaždin, milenijskom fotografijom, paljenjem 30 baklji na Starom gradu i puštanjem 92 lampiona u znak sjećanja na poginule i nestalog pripadnika brigade;
  • Badnjak 2022. godine također ćemo obilježiti pod znakom „Pume“, a Udruga će pučanstvo Varaždina počastiti s 3000 porcija prženih ribica i prigodnim programom na varaždinskoj tržnici.