Udruga „PUMA“ odala počast poginulim braniteljima na 25. memorijalnom malonogmetnom turniru „Tri hrvatska viteza“ u Cvetlinu

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i ove je godine tradicionalno sudjelovala u odavanju počasti poginulim braniteljima Ivanu Čižiću, Slavku Smiljanu i Kreši Šmintiću u Cvetlinu na 25. memorijalnom malonogometnom turniru „Tri hrvatska viteza“ koji je organiziran 22. i 23. srpnja 2022. godine.

U župnoj crkvi Svetog Petra i Pavla u Cvetlinu održana je Sveta misa za poginule brantelje iz Cvetlina, koju je predvodio velečasni Neven Blažol. Nakon toga uslijedilo je polaganje vijenaca i paljenje svijeća na spomen obilježju za poginule te na grobovima poginulih Ivana Čižića, pripadnika 1. gardijske brigade „Tigrovi“, Slavka Smiljana, pripadnika 104. brigade HV-a, i Kreše Šmintića, pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“.

Uz izaslanika načelnika općine Bednja, Ivana Kneza, memorijalu je prisustvovao i isti otvorio general bojnik Dragutin Repinc izaslanik Ministarstva hrvatskih branitelja te državni tajnik u Ministarstvu obrane brigadni general Zdravko Jakop.

Na malonogometnom turniru u Cvetlinu sudjelovalo je 21 ekipa, a novčane nagrade i pehare osvojili su za:

1. mjesto - Furious Express & Pilana Draganić
  2. mjesto - Graditeljstvo Merkaš
  3. mjesto - ŠD Đurmanec
  4. mjesto - UŠR Cvetlin

- najboljeg golmana: Marko Peček

- najboljeg igrača: Žiga Čeh

- najboljeg strijelca: Leon Jedvaj.

Čestitamo svim prijavljenim ekipama na sudjelovanju na 25. memorijalnom turniru „Tri hrvatska viteza“ i

zahvaljujemo se Udruzi za šport i rekreaciju Cvetlin, predsjedniku Ivanu Šmintiću, općini Bednja, načelniku Damiru Poljaku, članu vijeća općine Bednja Ivici Hreniću i velečasnom Nevenu Blažolu na organizaciji i održavanju tradicije u čuvanju spomena na žrtvu hrvatskih vitezova iz Cvetlina.

2022 07 25 Cvetlin

B 1