OTKRIVANJE SPOMEN PLOČE POGINULIM BRANITELJIMA I OBILJEŽAVANJE DANA HRVATSKIH BRANITELJA OPĆINE PUŠĆA

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nazočili su dana 24. srpnja 2022. godine svečanom otkrivanju spomen-ploče poginulim braniteljima s područja općine Pušća  Mladenu Pintaru - Lacku, pripadniku 1. gardijske brigade „Tigrovi“, Dragutinu Sinkoviću, pripadniku 150. brigade Črnomerec i Radovanu Mladenoviću, pripadniku 145. brigade.

Ujedno je obilježen i Dan hrvatskih branitelja Općine Pušća.

Otvorenje svečanosti započelo je na Trgu Osam sela u Pušći gdje je obitelj poginulog branitelja Dragutina Sinkovića svečano otkrila spomen ploču poginulim braniteljima.

Nakon otkrivanja spomen ploče kolona je krenula prema Mjesnom groblju gdje je paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca odana počast poginulim braniteljima s područja općine Pušća.

U župnoj crkvi Sv. Jurja Pušća održana je Sveta misa, koju je predvodio velečasni Ivan Tkalčec.

Svečanost su organizirali članovi Udruge hrvatskih branitelja Pušća u suradnji s  općinom Pušća, a istoj su nazočili izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja general Drago Repinc, izaslanik ministra obrane general Zdravko Jakop, načelnik Općine Pušća Filip Bernardić, te brojni predstavnici braniteljskih udruga s područja više županija.

Ovim putem zahvaljujemo se domaćinima na pozivu i gostoprimstvu.