OTKRIVANJE SPOMEN PLOČE POGINULIM BRANITELJIMA I OBILJEŽAVANJE DANA HRVATSKIH BRANITELJA OPĆINE PUŠĆA

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nazočili su dana 24. srpnja 2022. godine svečanom otkrivanju spomen-ploče poginulim braniteljima s područja općine Pušća  Mladenu Pintaru - Lacku, pripadniku 1. gardijske brigade „Tigrovi“, Dragutinu Sinkoviću, pripadniku 150. brigade Črnomerec i Radovanu Mladenoviću, pripadniku 145. brigade.

Ujedno je obilježen i Dan hrvatskih branitelja Općine Pušća.

Otvorenje svečanosti započelo je na Trgu Osam sela u Pušći gdje je obitelj poginulog branitelja Dragutina Sinkovića svečano otkrila spomen ploču poginulim braniteljima.

Nakon otkrivanja spomen ploče kolona je krenula prema Mjesnom groblju gdje je paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca odana počast poginulim braniteljima s područja općine Pušća.

U župnoj crkvi Sv. Jurja Pušća održana je Sveta misa, koju je predvodio velečasni Ivan Tkalčec.

Svečanost su organizirali članovi Udruge hrvatskih branitelja Pušća u suradnji s  općinom Pušća, a istoj su nazočili izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja general Drago Repinc, izaslanik ministra obrane general Zdravko Jakop, načelnik Općine Pušća Filip Bernardić, te brojni predstavnici braniteljskih udruga s područja više županija.

 

Ovim putem zahvaljujemo se domaćinima na pozivu i gostoprimstvu.

 • 1

  1

 • 10

  10

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

 • 7

  7

 • 8

  8

 • 9

  9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.