DAN OSLOBOĐENJA GRADA VARAŽDINA I DAN BRANITELJA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 2022

  • Published in NOVOSTI

Pozivamo bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“, članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, obitelji poginulih i nestalog pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ i sve hrvatske branitelje iz Domovinskog rata da nazoče programu povodom obilježavanja 31. obljetnice oslobođenja grada Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije.

 

SUBOTA, 17. RUJAN

9:00 - Memorijalno rekreacijski centar hrvatskih branitelja Varaždin, Kninska cesta 2, Varaždin.

Cjelodnevno druženje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji te građana Grada Varaždina i Varaždinske županije (polaganje vijenaca, paljenje svijeća, memorijalni turnir u elektroničkom pikadu, visećoj kuglani i belotu )

  1. biciklijada Varaždin breg-Vinica

U organizaciji UDVDR Ogranak Varaždin, UDVDR Klub Gornji Kneginec i UDVDR Klub Vinica

9:00 - start biciklijade Gornji Kneginec

14:00 -  kraj biciklijade - Memorijalno rekreacijski centar hrvatskih branitelja Varaždin

 

NEDJELJA, 18. RUJAN

9:00 - 28. Varaždinski polumaraton

10:00 - Start na Kapucinskom trgu u Varaždinu

 

SRIJEDA, 21. RUJAN

17:00 - polaganje vijenaca, paljenje svijeća i prigodni govori kod Križa zahvalnosti

            ( Crkva Sv. Nikole u ulici ivana Gundulića u Varaždinu )

18:00 - Svečano otvorenje izložbe „ Ratni put 7. gardijske brigade „Puma“ povodom 30. obljetnice osnivanja 7. gardijske brigade „Puma“ u palači Herzer Gradskog muzeja Varaždin, Franjevački trg 10

 

ČETVRTAK 22. RUJAN

 

9:00 -  Sv. misa u varaždinskoj katedrali Uznesenja blažene djevice Marije, Varaždin, Pavlinska 4

 

            Ovim putem pozivamo sve članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i bivše pripadnike brigade da se uključe u aktivnosti povodom proslave 31. obljetnice oslobođenja grada Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije od 17.-22. rujna 2022. godine u što većem broju s obilježjima Udruge ili brigade s beretkom.

 

SEMPER PRIMUS

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.