OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA OSNUTKA 5. GARDIJSKE BRIGADE „SOKOLOVI“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nazočili su dana 5. listopada 2022. godine obilježavanju 30. obljetnice osnutka 5. gardijske brigade „Sokolovi“  u vojarni 5. gardijske brigade „Slavonski sokolovi” u Vinkovcima.

U spomen na poginule pripadnike 5. gardijske brigade “Sokolovi” izaslanik predsjednika Vlade i ministar obrane Mario Banožić  te brojna druga izaslanstva među kojima obitelji  poginulih, suborci, izaslanstva Vukovarsko-srijemske županije i Grada Vinkovaca, kod Spomen obilježja poginulim pripadnicima postrojbe položili su vijence i zapalili svijeće.

U sklopu programa, upriličen je i prelet akrogrupe  Hrvatskog ratnog zrakoplovstva "Krila Oluje", zatim  u vinkovačkoj župnoj crkvi sv.Euzebije i Poliona služena je sveta misa koju je predvodio  vojni kapelan GOMBR-e fra Mato Vincetić. Svečana akademija povodom 30.obljetnice osnutka 5.gardijske brigade Sokolovi održana je u kazalištu Joze Ivankića u Vinkovcima.

Ovom prilikom čestitamo svim pripadnicama i pripadnicima 30. obljetnicu osnutka 5. gardijske brigade „Sokolovi“.

Svim poginulim i umrlim „ Sokolovima“ neka je vječna slava i hvala.

• A1

• A2