OBILJEŽENA 30. GODIŠNJICA OSLOBAĐANJA JUGA HRVATSKE I DEBLOKADA DUBROVNIKA

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ , zajedno sa članovima Udruge veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“ i ostalim postrojbama  Hrvatske vojske i policije nazočili  su dana 20., 21. i 22. listopada 2022. godine obilježavanju 30. godišnjice oslobađanja Juga Hrvatske i deblokade Dubrovnika.   

Prvog dana  na Cavtatskoj rivi održao se Taktičko tehnički zbor Oružanih snaga i policije RH, mimohod veterana Domovinskog rata, polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod biste dr. Franje Tuđmana i razgledavanje izložbe ratnih fotografija.

Drugog dana u Vojskom Dolu nazočilo se polaganju vijenaca i paljenu svijeća kod spomen ploče hrvatskom vitezu, satniku Mato Golubiću poginulom tijekom oslobađanja Konavoskih brda 1992. godine, zatim u mjestu Stravča služena je  Sv. misa za poginule branitelje i otvoren je spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz mjesta Stravča. Nadalje u Ćilipima  kod spomenika „Konavoska mati“ upriličeno je  polaganje vijanaca i paljenje svijeća. U Grudama kod biste genarala Janka Bobetka položilo se cvijeće i zapalile svijeće, te je kasnije  održana svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Konavle gdje su postojbama koje su sudjelovale u oslobađanju Juga Hrvatske  dodijeljene zahvalnice Općine Konavle,  na istoj nazočila su brojna izaslanstva među kojima je sudjelovao i potpredsjednik vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te župani, Anđelko Stričak župan Varaždinske županije  i  Nikola Dobroslavić župan Dubrovačko - neretvanske županije.

Trećeg dana u Trstenom, Slanom i Bistrini na  spomenicima poginulim hrvatskim braniteljima položeni su vijenci i zapaljenje svijeće.

Ovim putem zahvaljujemo domaćinima na srdačnom gostoprimstvu te im čestitamo 30. godišnjicu osobađanja Juga Hrvatske i deblokadu Dubrovnika!

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A10

  A10

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • A8

  A8

 • A9

  A9

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • D7

  D7

 • D8

  D8

 • D9

  D9

 • E

  E

 • E1

  E1

 • F

  F

 • F1

  F1

 • F2

  F2

 • F3

  F3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.