OBILJEŽENA 30. GODIŠNJICA OSLOBAĐANJA JUGA HRVATSKE I DEBLOKADA DUBROVNIKA

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ , zajedno sa članovima Udruge veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“ i ostalim postrojbama  Hrvatske vojske i policije nazočili  su dana 20., 21. i 22. listopada 2022. godine obilježavanju 30. godišnjice oslobađanja Juga Hrvatske i deblokade Dubrovnika.

Prvog dana  na Cavtatskoj rivi održao se Taktičko tehnički zbor Oružanih snaga i policije RH, mimohod veterana Domovinskog rata, polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod biste dr. Franje Tuđmana i razgledavanje izložbe ratnih fotografija.

Drugog dana u Vojskom Dolu nazočilo se polaganju vijenaca i paljenu svijeća kod spomen ploče hrvatskom vitezu, satniku Mato Golubiću poginulom tijekom oslobađanja Konavoskih brda 1992. godine, zatim u mjestu Stravča služena je  Sv. misa za poginule branitelje i otvoren je spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz mjesta Stravča. Nadalje u Ćilipima  kod spomenika „Konavoska mati“ upriličeno je  polaganje vijanaca i paljenje svijeća. U Grudama kod biste genarala Janka Bobetka položilo se cvijeće i zapalile svijeće, te je kasnije  održana svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Konavle gdje su postojbama koje su sudjelovale u oslobađanju Juga Hrvatske  dodijeljene zahvalnice Općine Konavle,  na istoj nazočila su brojna izaslanstva među kojima je sudjelovao i potpredsjednik vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te župani, Anđelko Stričak župan Varaždinske županije  i  Nikola Dobroslavić župan Dubrovačko - neretvanske županije.

Trećeg dana u Trstenom, Slanom i Bistrini na  spomenicima poginulim hrvatskim braniteljima položeni su vijenci i zapaljenje svijeće.

Ovim putem zahvaljujemo domaćinima na srdačnom gostoprimstvu te im čestitamo 30. godišnjicu osobađanja Juga Hrvatske i deblokadu Dubrovnika!

• A1

• A2