OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA USTROJAVANJA 9. GARDIJSKE BRIGADE „VUKOVI“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  nazočili su dana 27. i 28. listopada 2022. godine obilježavanju 30. obljetnice ustrojavanja 9. gardijske brigade „ Vukovi“.

Dana 27. listopada 2022. godine održan je u dvorani gradskog kina koncert klape "Sveti Juraj" HRM i Jazz orkestra HV, a 28. listopada svečanost obilježavanja započela u Gospićkoj katedrali NBDM pjevanom Svetom Misom koju je predvodio Vojni ordinarij u RH biskup msgr. Jure Bogdan uz koncelebraciju vojnog kapelana župe Franje Asiškog i gospićkog župnika i pjevanje klape Sveti Juraj HRM.

Nakon Sv.mise zapaljenje su svijeće na spomen obilježju poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u VRO “Oluja” na Ljubovu. Svijeće su zapaljene i u Širokoj Kuli na spomen obilježju ubijenim civilima i vojnicima u 2. svjetskom i Domovinskom ratu.

U 13 sati delegacije obitelj poginulih i umrlih „Vukova“, ratnih zapovjednika 9. gardijske brigade „Vukovi“  i Udruge ratnih veterana 9. gardijske brigade „Vukovi“, svih gardijskih brigada, Grada Gospića, Grada Otočca i Ličko-Senjske Županije te ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata i pojedinaca položili su vijence i zapalili svijeće na spomen obilježju poginulim Vukovima u vojarni "9. gardijske brigade „VUKOVI" u Gospiću uz visoke vojne počasti.

Čestitamo svim bivšim pripadnicama i pripadnicima 9. gardijske brigade „Vukovi“ veliku 30. obljetnicu, a svim poginulim i umrlim, neka je vječna slava i hvala.  

 • A

  A

 • A1

  A1

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.