OBILJEŽEN DAN OBRANE OPĆINE POLIČNIK

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 3. siječnja 2023. godine nazočili su obilježavanju 31. godišnjice Dana obrane Općine Poličnik.

Dana 3. siječnja 1992. godine neprijatelj nije uspio okupirati područje općine Poličnik i presjeći cestu Zadar-Ražanac-Pag, čime su imali namjeru prepoloviti Hrvatsku na dva dijela. Prisjećajući se tih sudbonosnih dana za opstojnost mlade države Hrvatske, Općina Poličnik  tradicionalno je obilježila 31. godišnjicu Dana obrane. U obrani Općine Poličnik sudjelovali su branitelji iz cijele Hrvatske. Ovom prigodom Davor Lončar, načelnik Općine Poličnik rekao je kako je obrana Poličnika i ovog kraja prilikom srbočetničkog naleta čudo koje se dogodilo zahvaljujući Bogu i hrvatskim braniteljima.

U spomen na 31. obljetnicu Dana obrane Općine Poličnik brojna izaslastva položila su vijence i  zapalila svijeće kod spomen obilježja u Suhovarima i kod centralnog križa u dvorištu Crkve Sv. Nikole u Poličniku, nakon čega je u crkvi Sv. Nikole održana Sveta Misa u čast poginulih branitelja i Dana obrane Općine Poličnik.

Vijence se položili predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanstva Ministarstva obrane i Ministarstva hrvatskih branitelja, PU Zadarske, Grada Zadra i Zadarske županije.

Neka im je vječna slava i hvala im!

 

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.