Svečano obilježena 16. godišnjica ustroja GOMBR-e

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 20. ožujka 2023. godine sudjelovali su na obilježavanju 16. godišnjice ustroja Gardijske oklopno-mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske koja je nastala preustrojem triju slavnih hrvatskih brigada – Kuna, Sokolova i Puma.

Obilježavanje je započelo svetom misom, a program je nastavljen svečanim postrojavanjem i polaganjem vijenaca te paljenjem svijeća kod spomenika poginulim pripadnicima 5. gardijske brigade Slavonski sokolovi u čast svim hrvatskim herojima.

Obljetnici je nazočio i predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović. Uz predsjednika Milanovića, počast poginulim pripadnicima 5. gardijske brigade u Domovinskom ratu kod spomenika u krugu vojarne „Slavonski sokolovi“, između ostalih, odali su i načelnik Glavnog stožera OS RH admiral Robert Hranj, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske general pukovnik Boris Šerić, načelnik Obavještajne uprave Glavnog stožera brigadni general Mijo Validžić, zapovjednik Gardijske mehanizirane brigade brigadni general Dražen Ressler, zapovjednik Zapovjedništva za obuku i doktrinu brigadni general Željko Ljubas i zapovjednik Gardijsko oklopno-mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske brigadir Valentin Skroza. U ime Vukovarsko – srijemske županije događaju su prisustvovali predsjednik Županijske skupštine Dražen Milinković, zamjenik župana Franjo Orešković, pročelnik Ureda župana Marko Dikonić te predsjednik Savjeta za branitelje župana Ivica Nikolić.

Ovim putem čestitamo svim pripadnicama i pripadnicima GOMBR-e njjihov dan brigade.

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.