31. HODOČAŠĆE HRVATSKE VOJSKE, POLICIJE I HRVATSKIH BRANITELJA U SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE U MARIJI BISTRICI

  • Published in NOVOSTI

Obavještavamo Vas da će se tradicionalno 31. hodočašće Hrvatske vojske, policije i hrvatskih branitelja održati dana 1. listopada 2023. godine (nedjelja) u svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.

Nositelj organizacije hodočašća je Ministarstvo hrvatskih branitelja u suradnji s Vojnim ordinarijatom, a sudionici hodočašća, u izravnoj organizaciji Ministarstva su hrvatski branitelji i članovi njihovih obitelji, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata i djelatnici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Ministarstvo hrvatskih branitelja organizirati će prijevoz hodočasnika iz svake županije.

S obzirom da je ograničen broj mjesta, molimo da se članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ , bivši pripadnici 7. gardijske brigade „Puma“ i članovi njihovih obitelji  koji su zainteresirani za sudjelovanje na hodočašću jave na kontakte: 095 906 4824 ili 095 230 0650 svakim radnim danom od 8 - 15 h, a najkasnije do 22. rujna 2023. godine do 15:00 sati.

Molimo sve bivše pripadnike brigade, članove Udruge da sudjeluju u obilježjima brigade ili Udruge (majica, vesta, beretka ).

PROGRAM HODOČAŠĆA

 Do 7:45 sati planiran je dolazak hodočasnika u Mariju Bistricu.

8:00 - 10:00 mogućnost za svetu ispovijed u Crkvi na otvorenom Bl. Alojzije Stepinac

8:30 - 9:30 pobožnost Križnog puta

10:00 -11:45 Koncelebrirana sveta misa

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.