OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA OSLOBOĐENJA MEĐIMURJA 1991. I DAN MEĐIMURSKIH BRANITELJA

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 17. rujna 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 32. obljetnice oslobođenja Međimurja 1991. i Dana međimurskih branitelja.

Svečano obilježavanje 32. obljetnice oslobođenja Međimurja 1991. i Dana međimurskih branitelja započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen-obilježja  u Perivoju Zrinskih u Čakovcu, nakon čega je u Crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu služena sveta misa za sve poginule i nestale branitelje u Domovinskom ratu.

Obilježavanje je nastavljeno svečanom akademijom u Katoličkom domu Čakovec. Na samom početku, uzvanicima se obratio nekadašnji zapovjednik protudiverzantskog voda teritorijalne obrane Općine Čakovec, ujedno i zapovjednik blokade vojarne u Čakovcu, Zdravko Holcinger osvrnuvši se na značaj i doprinos međimurskih branitelja u Domovinskom ratu.

Svečanom obilježavanju nazočili su članovi obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, zapovjednici postrojbi koje su sudjelovale u oslobođenju Međimurja, ratni zapovjednici Međimurskih postrojbi Hrvatske vojske, brojni hrvatski branitelji, predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske, direktor Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske general bojnik Krešo Tuškan, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Dražen Srpak, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske Ljubomir Kolarek, izaslanica ministra hrvatskih branitelja Manuela Šmit Vuk, župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenikom Josipom Grivcem, predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini te brojni predstavnici institucija.

Svečanost su prigodnim pjesmama upotpunile članice Ansambla Pučpuljike, a nakon akademije program je nastavljen druženjem branitelja.

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • B8

  B8

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.