OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA STRADAVANJA RATNIH PRIPADNIKA SPECIJALNE JEDINICE POLICIJE PU VARAŽDINSKE „RODA“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 09. studenog 2023. godine nazočili su obilježavanju 32. obljetnice stradavanja ratnih pripadnika Specijalne jedinice policije PU Varaždinske „RODA“ u akciji „Vihor“.

Akcija koja je trebala dati tračak nade iscrpljenim braniteljima Vukovara, bila je pomno planirana i prema svim pokazateljima trebala je biti obavljena bez većih poteškoća i žrtava, u samom početku bila je osuđena na propast. Naime, po ulasku policajaca u Karadžićevo, koje su do tada branile neznatne snage JNA, policajce su dočekale mnogobrojne srpske snage, ojačane tenkovima, topništvom i teškim strojnicama. U jutarnjim satima 9. studenog 1991. godine u takvoj neravnopravnoj borbi smrtno su stradali pripadnici SJP varaždinske „Roda“ Mladen Kasun, Zvonko Kardoš, Branko Kos, Željko Pongrac dok je Vlado Štampar nestao. 28 pripadnika „Roda“ tada je ranjeno, a Slavko Štrlek završio je u zarobljeništvu odakle je pušten nakon sedam mjeseci provedenih u koncentracijskom logoru.

Obilježavanje 32. obljetnice stradavanja ratnih pripadnika Specijalne jedinice policije PU Varaždinske „RODA“ u akciji „Vihor“ započelo je polaganjem vijenaca na spomeniku pored Lovačkog doma u Jarmini, a počast poginulima odali su članovi obitelji poginulih pripadnika Specijalne jedinice policije „Roda“, bivši pripadnici Specijalne jedinice policije „Roda“, izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda - ravnatelj Uprave za savjetodavnu, psihosocijalnu i zdravstvenu pomoć Dinko Tandara, izaslanik ministra unutarnjih poslova Davora Božinovića - savjetnik ministra Josip Mihaljević, načelnik PU vukovarsko-srijemske Ante Zovak, zamjenik načelnika PU varaždinske Dalibor Božić, voditelj Službe za javni red i sigurnost PU Međimurske Nenad Plevnjak, predstavnici jedinica lokalne i regionalne samouprave te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Obilježavanje je nastavljeno održavanjem Svete mise zadušnice u Crkvi sv. Vendelina u Jarmini koju je predvodio vlč. Antun Farkaš, a potom je uslijedio obilazak Doma hrvatskih branitelja Jarmina te spomen sobe Sjećanja na Domovinski rat.

Neka im je vječna slava i hvala!

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.