OBILJEŽENA 31. OBLJETNICA VRO „MASLENICA“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 22. siječnja 2024. godine prisustvovali su obilježavanju 31. obljetnice VRO „Maslenica“.

VRO „Maslenica“ oslobodilačka je operacija Oružanih Snaga Republike Hrvatske i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RH, protiv vojnih snaga tzv. "Republike Srpske Krajine" koje su na području Zadra do tada držale okupiranim područje koje je prekidalo kopnenu komunikaciju Dalmacije s područjima pod kontrolom legitimnih vlasti Republike Hrvatske u preostalom dijelu zemlje.

Obilježavanje  31. obljetnice VRO „Maslenica“ započelo je budnicom zadarske Gradske glazbe središtem Poluotoka, nakon čega je uslijedilo polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na Gradskom groblju u Zadru. Vijenci su položeni i na spomen-obilježju 3. bojne „Imotski sokolovi“ 4. gardijske brigade "Pauci“ te kod Spomen obilježja u krugu PU Zadarske gdje je odana počast pripadnicima specijalnih jedinica policije, a u znak sjećanja na sve poginule, kod spomenika hrvatskim braniteljima – Kocka položene su ruže i zapaljene svijeće. S istog je mjesta krenuo i mimohod postrojbi sudionica operacije s ratnim zastavama u pratnji predstavnika udruga proisteklih iz Domovinskog rata i Orkestra OSRH duž Obale kneza Branimira te užim centrom grada do crkve Sv. Šime, gdje je služena Sveta misa za Domovinu.

 

Nakon Svete mise, kod Spomen obilježja 3. gardijske brigade Kune u Kašiću i 4. gardijske brigade Pauci u Islamu Latinskom te kod spomen-križa uz Maslenički most odana je počast svim poginulim, nestalim i preminulim hrvatskim braniteljima.

 

Obilježavanju 31. obljetnice VRO „Maslenica“, uz ratne zapovjednike i sudionike VRO „Maslenica“ te obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja i civilnih stradalnika, nazočili su i izaslanik predsjednika Vlade Andreja Plenkovića potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske admiral Robert Hranj, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora saborski zastupnik Rade Šimičević, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić, ministar regionalnog razvoja Šime Erlić, predstavnici MORH-a, OSRH i MUP-a, župan Zadarske županije Božidar Longin, gradonačelnik grada Zadra Branko Dukić te mnogobrojni župani, gradonačelnici, načelnici i predstavnici jedinica lokalne samouprave, zastupnici u Hrvatskom saboru, predstavnici Hrvatske vojske i policije, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te okupljeni građani.

 

Svim poginulim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka je vječna slava i hvala!

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • E

  E

 • E1

  E1

 • F

  F

 • G

  G

 • G1

  G1

 • G2

  G2

 • G4

  G4

 • G5

  G5

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.