OBILJEŽENA 31. OBLJETNICA AKCIJE „DRAČE“

 • Published in NOVOSTI

U organizaciji Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, Općine Poličnik i Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Općine Poličnik dana 03. ožujka 2024. godine održano je obilježavanje 31. obljetnice akcije Drače u kojoj je poginulo 11 pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“, a 21 pripadnik je ranjen.

Obilježavanje je započelo Svetom misom u crkvi Gospe od zdravlja u Suhovarama koju je predvodio don Damir Juričin, župnik župe sv. Nikole u Poličniku, nakon čega je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen obilježja u Suhovarama te na mjestima stradavanja pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ u Suhovarama i Dračama odana počast poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ stradalim u akciji „Drače“.

Počast poginulima odali su načelnik Općine Poličnik Davor Lončar, predsjednik Općinskog vijeća Općine Poličnik Dario Buljat, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Zadarske i Splitsko-dalmatinske županije te bivši pripadnici 7. gardijske brigade „Puma“.

Ovim putem, od srca se zahvaljujemo mještanima Suhovara i Poličnika na gostoprimstvu te Udruzi dragovoljaca Domovinskog rata Općine Poličnik i načelniku Općine Poličnik Davoru Lončaru na dobrodošlici, ljubaznosti i čuvanju spomena na poginule pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“.

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.