ODRŽANA REDOVNA GODIŠNJA IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA UDRUGE VETERANA 7. GARDIJSKA BRIGADA „PUMA“

 • Published in NOVOSTI

Dana 09.03.2024. godine s početkom u 11,00 sati u Domu kulture u Sračincu održana je redovna godišnja izvještajna skupština Udruge veterana 7. gardijska brigada "PUMA“. Skupštini je nazočilo 155 članova Udruge i  gostiju, od čega s pravom glasa 125 članova.

 Prije samog početka, tamburaški sastav „Biseri“, koji su ujedno i  članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora Podružnice Varaždin, predvođeni voditeljicom Nenom Ružić Pandža, izveli su himnu Republike Hrvatske, a potom je uslijedila minuta šutnje za poginule, nestalog i preminule pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“, sve hrvatske branitelje i civilne žrtve iz Domovinskog rata.   

 Skupštinu je otvorio predsjednik Udruge Robert Puja koji je predstavio prisutne goste, župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka, državnog tajnika Ministarstva obrane Republike Hrvatske Zdravka Jakopa, bjn. Vesnu Orehovački, vojno-policijskog kapelana vel. Ivicu Horvata, župnika Župe sv. Fabijana i Sebastijana vel. Ivicu Cujzeka, predstavnike JLS-a te udruge proisteklih iz Domovinskog rata. Nakon pozdravnog govora, uslijedilo je predlaganje verifikacijske komisije od 3 člana: Ljubomir Volarić, Željko Benković i Stjepan Stovrag, radnog predsjedništva od 3 člana: Darko Duhović predsjednik, Željko Dragašević i Damir Vitković , zapisničara Dražena Habeka i ovjerovitelja zapisnika Marijana Pavlica i Damira Grabara. Radno predsjedništvo, izglasano od strane Skupštine preuzelo je vođenje Skupštine.

 Prema dnevnom redu, prvo je uslijedilo izvješće o radu Udruge za 2023. godinu, koje je podnio predsjednik Udruge Robert Puja. U 2023. godini Udruzi je odobren 21 projekt na nacionalnoj i lokalnoj razini, od kojih je provedeno 14, a 7 projekata realizirat će se tijekom ove godine. Tajnik Udruge Mirko Bočkaj podnio je financijsko izvješće. Izvješće Nadzornog suda podnio je Željko Dragašević, a izvješće Suda časti Stevo Šimunović. Sva izvješća prihvaćena su jednoglasno, a financijsko izvješće za 2023. godinu prihvaćeno je uz jednog suzdržanog člana.

 Sljedeće točke dnevnog reda bile su predstavljanje Plana rada za 2024. godinu i financijskog plana za 2024. godinu. Plan rada za 2024. godinu predstavio je predsjednik Udruge Robert Puja, a financijski plan za 2024. godinu tajnik Udruge Mirko Bočkaj. Skupština je jednoglasno prihvatila navedene planove.

 Predsjednik Udruge, Robert Puja zahvalio se svim članovima i tijelima upravljanja Udruge na sudjelovanju i nesebičnom angažmanu u radu Udruge u navedenom razdoblju.

 Na Skupštini su se, u ime gostiju nazočnima obratili načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec koji je istaknuo koliko su Pume ozbiljna udruga na koju se uvijek može računati pokazuje i čitav niz aktivnosti koje članovi udruge provode, ali i ovdje okupljeni, njihovi prijatelji iz cijele Hrvatske. Znak je to jednog poštovanja prema Pumama kako u ratu, tako i u miru.

 U ime udruga proisteklih iz Domovinskog rata nazočnima se obratio predsjednik Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi Siniša Troha te župan Varaždinske županije Anđelko Stričak koji se zahvalio svim članovima udruge pod vodstvom njihova predsjednika Roberta Puje na svemu što su učinili, te što čine za Hrvatsku i njene građane.

- Da nije bilo vas, da nije bilo branitelja, ne bi bilo ni nas. Gdje god da su bile Pume, naši branitelji, pripadnici varaždinskih ratnih postrojbi, bili su i ostali cijenjeni, jer svugdje se isticalo: „Gdje su došli Varaždinci, odmah je bilo lakše“. Bez prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, bez branitelja, koji su temelj stvaranja naše države, ne bi bilo našeg članstva u NATO savezu, Europskoj uniji, eurozoni, Schengenu. Vjerujem da svi pratimo globalnu situaciju koja je itekako izazovna i složena, te nam upravo te integracije daju jednu sigurnost, ali i mogućnost da se kao društvo razvijamo, a to je vidljivo i na svakom koraku naše županije – rekao je župan Stričak uputivši pritom pozdrave i Željku Dvekaru, umirovljenom brigadnom generalu Hrvatske vojske, koji je u vrijeme vojno-redarstvene akcije Oluja u kolovozu 1995. godine obnašao dužnost zapovjednika 1. pješačke bojne 7. gardijske brigade PUMA.

 Ovim putem zahvaljujemo se bivšim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“, članovima Udruge i mnogobrojnim gostima na dolasku i sudjelovanju na redovnoj izvještajnoj Skupštini. Ujedno, zahvaljujemo se i načelniku Općine Sračinec Božidaru Novoselcu na ustupanju Doma kulture u Sračincu za provedbu skupštine, kao i tamburaškom sastavu „Biseri“ koji su nas uveseljavali nakon skupštine.

 

SEMPER PRIMUS

IZVJEŠĆE O RADU

IZVJEŠĆE NADZORNOG ODBORA

IZVJEŠĆE SUDA ČASTI

FINANCIJSKO IZVJEŠĆE

OPERATIVNI PLAN RADA ZA 2024.

FINANCIJSKI PLAN ZA 2024.

 

 

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • E

  E

 • F

  F

 • G

  G

 • G1

  G1

 • G2

  G2

 • G3

  G3

 • G4

  G4

 • G5

  G5

 • G6

  G6

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.