Obilježena 30. obljetnica pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića na Plitvičkim jezerima

  • Published in NOVOSTI

Dana 31. ožujka 2021. godine na Plitvičkim jezerima obilježili smo 30. obljetnicu „Krvavog Uskrsa“ i pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića u kojoj je sudjelovalo izaslanstvo Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

U ranim jutarnjim satima 31. ožujka 1991., hrvatske vlasti su pokušale uvesti red i mir na pobunjena područja Plitvica. Hrvatski specijalci, poslani na tu zadaću, napadnuti su iz zasjede. Red je uspostavljen i zadaća izvršena ali tom prilikom je poginuo hrvatski policajac Josip Jović.

Dvadesetdvogodišnji Josip Jović bio je prva hrvatska žrtva u Domovinskom ratu.

 Počivao u miru Božjem.

 SEMPER PRIMUS

 

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.