Održan 26. Memorijalni malonogometni turnir „Stjepan Križanec“

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je u Višnjici  u subotu i nedjelju, 31.7. i 1.8.2021. godine na 26. Memorijalnom malonogometnom turniru „Stjepan Križanec“. Ovaj turnir, Udruga za sportsku rekreaciju "Sport za sve" Višnjica već 26 godina organizira u spomen na poginulog hrvatskog branitelja Stjepana Križanca iz Višnjice. Štefek, kako ga zovu njegovi Višnjičarci, poginuo je kao pripadnik 7. gardijske brigade „PUMA“  19. kolovoza 1995. godine kod Bosanskog Grahova.

Obitelj poginulog Stjepana Križanca, te izaslanici jedinica lokalne samouprave i udruga, položili su vijence i zapalili svijeće kod spomenika u Višnjici, a zatim su se skupu obratili gradonačelnik grada Lepoglave Marijan Škvarić i državni tajnik Ministarstva obrane RH Zdravko Jakop.

Molitvu i blagoslov za poginulog Stjepana Križanca na njegovom  posljednjem počivalištu, gdje su se također zapalile svijeće i položili vijenci predvodio je vlč. Dragutin Šimek.
Nakon polaganja svijeća i cvijeća na groblju i službeno je počeo 26. memorijalni malonogometni turnir u Višnjici. Na turniru je sudjelovala 21 ekipa koje su svoje snage odmjerile u razigravanju po skupinama. 7 prvoplasiranih te najbolja druga ekipa razigravali su u četvrtfinalu, nakon toga u polufinalu a do samog kraja došle su ove 4 ekipe i zauzele ovaj poredak:

1. mjesto Klesarstvo Martinčević &FS Learta
    3. mjesto Draganić pilana&Furious express
    2. mjesto  Graditeljstvo Cvilko&Caffen bar Nox
    1. mjesto  Car wash Ljutomer.

Nakon završetka utakmica za 3. mjesto i finalne utakmice predsjednik udruge Mario Galinec uručio je najboljim ekipama pehare i nagrade. Također je uručena nagrada za najboljeg golmana te najboljeg strijelca.

Čestitamo svim prijavljenim ekipama na sudjelovanju na 26. memorijalnom malonogometnom turniru „Stjepan Križanec“ i zahvaljujemo se Udruzi za sportsku rekreaciju „ Sport za sve“ Višnjica, predsjedniku Mariu Galincu, gradu Lepoglavi, gradonačelniku Marijanu Škvariću i vlč. Dragutinu Šimeku na organizaciji i održavanju tradicije u čuvanju spomena na žrtvu hrvatskog viteza iz Višnjice.

2021 08 03 Visnjica