Obilježena 30. obljetnica osnutka Zasebne postrojbe PU Varaždinske u Čakovcu i Varaždinu

 • Published in NOVOSTI

Prije 30 godina osnovana je zasebna postrojba Policijske uprave Varaždinske, koja se u rujnu 1991. godine pridružila obrani Vukovara i tamo je  na ratištu ostala do samoga pada grada Vukovara.  Radi se o postrojbi koja je dana 11. rujna 1991. godine sa 185 pripadnika iz tadašnjih policijskih stanica Čakovec, Ivanec, Ludbreg, Novi Marof i Varaždin, upućena na smjenu dotadašnje postrojbe u Vukovar i ostala tamo do kraja obrane Vukovara. Od ukupnog broja upućenih pripadnika, poginuo je 21 policijski službenik, dok se za četvoricom još traga i vode se nestalima. Ranjeno je 66 policijskih službenika. Od posljedica rata i logora nakon rata preminulo je 11 pripadnika Postrojbe.

Trideseta godišnjica obilježena je u Čakovcu u petak, 10 rujna 2021. godine polaganjem vijenaca i odavanjem počasti poginulim pripadnicima postrojbe kod spomenika poginulim međimurskim braniteljima u Čakovcu. Obljetnici su prisustvovali i predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

U subotu, 11. rujna 2021. godine, u Varaždinskoj katedrali održana je Sveta misa, a zatim je položeno cvijeće i zapaljene su svijeće kod spomen-panoa  u Policijskoj upravi varaždinskoj. Uslijedila je svečana akademija kojoj su prisustvovali članovi obitelji poginulih i nestalih pripadnika te brojni članovi Postrojbe. Svečanosti su nazočili: izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića – brigadir Darko Duhović, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića – župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića – saborska zastupnica Nadica Dreven Budinski, izaslanik potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda – Vladimir Bergman, gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj, načelnik Općine Maruševec Mario Klapša, načelnik Policijske uprave varaždinske Predrag Benčić, načelnik Policijske uprave međimurske Ivan Sokač, general bojnik Ivan Kapular, ratni gradonačelnik Varaždina Stjepan Adanić, kapelan Policijske kapelanije Policijske uprave varaždinske vlč. Ivica Horvat, gosti suborci iz Vukovara Danijel Rehak i Dragutin Guzovski te brojni drugi gosti, među njima i predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“.

Povodom 30-godišnjice osnivanja Zasebne postrojbe Policijske uprave Varaždin, dodijeljene su prigodne plakete za podršku i rad pripadnika Postrojbe i Podružnice.

Svim pripadnicima Zasebne postrojbe PU Varaždinske čestitamo 30. obljetnicu osnutka i ustroja i ujedno im zahvaljujemo na velikom doprinosu u stvaranju samostalne i slobodne Republike Hrvatske, kao i na žrtvi koju su podnijeli za domovinu.

Svim poginulima, nestalima i preminulima neka je mir Božji i vječna slava i hvala.

 

SEMPER PRIMUS

 

 • 10

  10

 • 11

  11

 • 12

  12

 • 13

  13

 • 14

  14

 • 15

  15

 • 16

  16

 • 17

  17

 • 18

  18

 • 19

  19

 • 2

  2

 • 20

  20

 • 2021 09 13 Puvaraz

  2021 09 13 Puvaraz

 • 21

  21

 • 22

  22

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

 • 7

  7

 • 8

  8

 • 9

  9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.