29. Hodočašće Hrvatske vojske, policije i hrvatskih branitelja u Mariji Bistrici

Dana 3. listopada 2021. godine organizirano je 29. Hodočašće Hrvatske vojske, policije i hrvatskih branitelja u Svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.

Na hodočašću je sudjelovalo više tisuća hodočasnika među kojima su bili hrvatski vojnici i policajci, hrvatski branitelji i članovi obitelji poginulih, nestalih i umrlih branitelja, vatrogasci i pripadnici Civilne zaštite te drugi hodočasnici, a bili su prisutni i predstavnici naše Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved bio je izaslanik predsjednika Vlade te je sudjelovao i na Križnom putu uoči misnog slavlja.

Ministar Medved prisjetio se kako su hrvatski branitelji s krunicom oko vrata u Domovinskom ratu crpili snagu iz vjere te podsjetio kako i danas svi, poglavito obitelji poginulih, nestalih i umrlih hrvatskih branitelja, utjehu nalaze u vjeri, dodavši kako molimo Boga da se pronađu svi naši nestali.