OBILJEŽENA 29. OBLJETNICA USTROJA 5. GARDIJSKE BRIGADE „SOKOLOVI“

U sklopu obilježavanja 29. obljetnice ustroja 5. gardijske brigade „Sokolovi“, dana 5. listopada 2021. godine,  u vojarni “5. gardijske brigade Slavonski sokolovi” u Vinkovcima položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomen-obilježja poginulim pripadnicima.

Vijence su položili i zapalili svijeće: Udruga roditelja poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, Udruga veterana 5. gardijske brigade “Sokolovi”, predstavnici udruga gardijskih postrojbi proisteklih iz Domovinskog rata, general-pukovnik Boris Šerić u pratnji brigadnog generala Mije Validžića i prvog dočasnika HKoV-a časničkog namjesnika Dalibora Dumbovića, župan Vukovarsko-srijemske županije Damir Dekanić, gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Udruga veterana 5. gardijske brigade „Sokolovi“ organizirala je i likovnu izložbu pod nazivom "I dalje u pokretu“, autora Berislava Medića, koja je postavljena u galerijskom prostoru vinkovačkog Gradskog kazališta „Joza Ivakić“.

Ujedno članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ poklonili su veliku drvenu  metarnu krunicu, rad našeg člana Maria Ždravca, kapelanu fra Mati Vincetiću u  kapelici Kraljice sv. Krunice i Sv. Ivana Kapistrana koja se nalazi u vojarni „5. gardijske brigade Slavonski sokolovi“ gdje se nalaze imena svih poginulih i nestalih pripadnika 3., 5. i 7. gardijske brigade. Takve drvene metarne krunice s oznakom 7. gardijska brigada „Puma“ nalaze se još u planinarskoj kući „Puma“ na Velikoj Duvjakuši na Dinari i u Kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“.

Čestitamo svim pripadnicama i pripadnicima 29. obljetnicu osnutka 5. gardijske brigade „Sokolovi“.

Svim poginulim i umrlim „ Sokolovima“ neka je vječna slava i hvala.

Izloba Sika

Krunica 2