Sudjelovanje učenika varaždinskih osnovnih škola i 2. gimnazije Varaždin u obilježavanju 29. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“

 • Published in NOVOSTI

U sklopu obilježavanja 29. godišnjice osnutka 7. gardijske brigade "Puma" Udruga veterana 7. gardijska brigada "PUMA"  je i ove godine, zajedno s pripadnicima 2. OMB „Pume“ dana 22. prosinca 2021. godine organizirala sat povijesti u Parku 7. Gardijske brigade Hrvatske vojske „Puma“. Udruga već petu godinu organizira sat povijesti na kojem naši članovi, veterani  7. gardijske brigade, upoznaju varaždinske osnovnoškolce s poviješću 7. gardijske brigade „Puma“ i njenim ratnim putem te doprinosom 7. gardijske brigade u oslobađanju Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Ove godine na satu povijesti  sudjelovao je 91 učenik 8. razreda  1., .2., 3., 4. i 6. osnovne škole zajedno sa svojim profesorima. Za sve prisutne Udruga je pripremila razne  klipiće, tople napitke, slatkiše i mandarine. 

Dana 23.12.2021. godine, tijekom obilježavanja godišnjice osnutka, na otvorenje i blagoslov  26 spomen ploča koje su nedostajale i  vitraja Križnog puta  u kapelici Sv.Jurja u vojarni 7. gardijske brigade "Puma", bili su nazočni i učenici 2. Gimnazije Varaždin, njih 51, s profesorima povijesti Markim Roguljom i Nikolom Slunjski te ravnateljicom 2. gimnazije Varaždin, Zdravkom Grđan., partnerima u projektu „ Tragovima nacionalnog i lokalnog identiteta“. 

Tom prilikom  učenici su položili ruže u kapelici Sv. Jurja za sve poginule,  preminule i nestalog pripadnika "Puma".

Zahvaljujemo se na suradnji Upravnom odjelu za kulturu i obrazovanje Grada Varaždina, navedenim školama, ravnateljima,  profesorima i učenicima.

Ujedno se zahvaljujemo i pripadnicima 2. OMB „Pume“.

 

SEMPER PRIMUS

 

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • A8

  A8

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • B8

  B8

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.