OBILJEŽENA 29. OBLJETNICA VRO „MASLENICA“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovali su dana 22. siječnja 2022. godine na obilježavanju 29. obljetnice VRO „Maslenica“.

VRO „Maslenica“ oslobodilačka je operacija Oružanih Snaga Republike Hrvatske i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RH, protiv vojnih snaga tzv. "Republike Srpske Krajine" koje su na području Zadra do tada držale okupiranim područje koje je prekidalo kopnenu komunikaciju Dalmacije s područjima pod kontrolom legitimnih vlasti Republike Hrvatske u preostalom dijelu zemlje

Obilježavanje  29. obljetnice VRO „Maslenica“ započelo je polaganjem vijenaca na Središnjem križu na Gradskom groblju u Zadru. Nakon polaganja vijenaca na Gradskom groblju Zadar, vijenci su položeni i na spomen-obilježje 3. bojne 4. gardijske brigade "Imotski sokolovi", a u znak sjećanja na sve poginule potom i kod spomenika hrvatskim braniteljima – Kocka položene su ruže i zapaljenje svijeće.

Nakon polaganja vijenaca kod spomenika krenuo je mimohod postrojbi sudionika operacije s ratnim zastavama od lokacije spomenika hrvatskim braniteljima u uvali Jazine-Obala kneza Branimira-Gradski most-Narodni Trg-Široka ulica- Katedrala Sv. Stošlje- Forum do svetišta Sv. Šime gdje je služena Sveta misa za Domovinu u pratnji predstavnika udruga proizašlih iz Domovinskog rata i Orkestra OSRH.

Nakon Sv.mise vijenci su položeni i na spomen-obilježju 3. gardijske brigade Kune u Kašiću te na spomen-obilježju 4. gardijske brigade Pauci u Islamu Latinskom ( Zeleni hrast ), kao i kod spomen-križa za sve poginule hrvatske branitelje u VRO „Maslenica“ na Masleničkom mostu.

Obilježavanjima su nazočili izaslanik predsjednika RH i vrhovnog zapovjednika OSRH general pukovnik Mladen Fuzul, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Rade Šimičević, izaslanik predsjednika Vlade RH potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik ministra obrane i državni tajnik MORH-a Zdravko Jakop, predstavnici udruga iz Domovinskog rata i ratnih postrojbi sudionica operacije, predstavnici županije i drugi.

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ zajedno s predstavnicima Udruge Specijalne jedinice policije RODA posjetili su i Suhovare te odali počast paljenjem svijeća kod spomenika poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ u mjestu „ Drače

• A1

• A2