Obilježena 31. obljetnica pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića na Plitvičkim jezerima

Dana 31. ožujka 2022. godine na Plitvičkim jezerima obilježili smo 31. obljetnicu redarstvene akcije „Plitvice“ i pogibije prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića na kojoj su sudjelovali predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Akcija „Plitvice“ bila je odgovor hrvatske policije na zauzimanje Nacionalnog parka Plitvička jezera i blokiranje državne ceste koja je spajala sjever i jug zemlje.
Pripadnici Jedinice za posebne zadatke MUP-a RH Rakitje i Antiterorističke jedinice Lučko te Posebne jedinice policije Kumrovec uspješno su proveli akciju, u kojoj je pala prva hrvatska žrtva i ranjeno devet policajaca.

Red je uspostavljen i zadaća izvršena, a akcija je ostala zapamćena po prvom poginulom hrvatskom redarstveniku, pripadniku Jedinice za posebne namjene Rakitje Josipu Joviću.

Smrt mladog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića, ušla je u povijest kao „Krvavi Uskrs“ i na taj način je znakovito obilježen dan kada je za slobodu i neovisnost Hrvatske pala prva žrtva Domovinskog rata

Počivao u miru Božjem.

• C1