ODRŽAN 17. MEMORIJAL 7. GARDIJSKE BRIGADE „PUMA“ U ORIJENTACIJI

1. Memorijal 7. gardijske brigade „PUMA“ u orijentaciji održan je dana 05.,11. i 12. lipnja 2022. godine u gradu Varaždinske Toplice, na Varaždin Bregu- Halić i kod OPG Najman u Martinkovcu.

Prva etapa Memorijala održana je 5. lipnja na području Lječilišnog parka i gradskih ulica Varaždinskih Toplica. Utrka se bodovala za Sprint kup Hrvatske. Ciljni prostor nalazio se kod Osnovne škole „Antun i Ivan Kukuljević“.

Druga etapa Memorijala održana je na Varaždin Bregu - Halić gdje se održala trka na duge staze na prostoru TRC Gora. Ova trka bodovala se za Kup Hrvatske.

Treća etapa održana je kod OPG-a Najman u Martinkovcu, gdje je bio ciljni prostor.  Utrka je bila na srednje staze, a trčalo se na novoj karti po prvi puta.

Natjecatelji su bili iz Mađarske, Slovenije, Ukrajine  i Hrvatske, koji tradicionalno dolaze na Memorijal. Ukupno je nastupilo  500 natjecatelja na sve tri utrke.

Svi rezultati mogu se pogledati na stranicama natjecanja:

Najbolji klub i osvajač pokala 17. Memorijala je OK Vihor iz Zagreba.

Organizatori, Orijentacijski klub „Međimurje“ i Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ natjecanja su organizirali u suradnji s Ministarstvom hrvatskih branitelja koje je u najvećem dijelu sufinanciralo projekt natjecanja.

Zahvaljujemo se i ovim putem svima koji su nas poduprli u realizaciji ovih natjecanja, prije svega Croatia osiguranju d.d., GK grupa d.o.o. Varaždin,   Hrvatskim šumama, DVD-u Varaždin Breg, DVD-u Biškupec i JVP Varaždin, općini Gornji Kneginec, gradu Varaždinske Toplice, OŠ „Antuna i Ivana Kukuljevića“ Varaždinske Toplice, Turističkoj zajednici grada Varaždinske Toplice i OPG-u i Vinariji Najman iz Martinkovca. Zahvaljujemo se  naravno i članovima OK „Međimurje“ i Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, njih 30-tak, koji su pomagali o organizaciji i realizaciji 17. Memorijala 7. gardijske brigade „Puma“ u orijentaciji.

Čestitamo svima na ostvarenim rezultatima!

• 1A

1A