OBILJEŽENA 29. OBLJETNICA VRO „MEDAČKI DŽEP“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, dana 9. rujna 2022. godine, prisustvovali su  obilježavanju 29. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Medački džep“.

Obilježavanje obljetnice počelo je misom za poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije koju je predvodio otac Anto Knežević, a polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća izaslanstva državnih i lokalnih čelnika te udruga ratnih postrojba i obitelji stradalnika odala su počast kod Spomenika hrvatskim braniteljima u središtu grada i u vojarni 9. gardijske brigade Vukovi te kod spomen-obilježja Velebitskim junacima u Rizvanuši.

Uz članove obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, svečanosti su nazočili i izaslanik predsjednika Vlade, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora saborski zastupnik Ante Deur, župan Ličko-senjske županije Ernest Petry, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević, predstavnici Hrvatske vojske i policije te udruge proisteklih iz Domovinskog rata i sudionici VRO Medački džep.

Svim poginulim i nestalim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka je vječna slava i hvala.

Semper primus!

• A1