PREDSTAVLJEN MURAL U GRADU VARAŽDINSKE TOPLICE

U petak dana 11.11.2022. godine u suradnji Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i Grada Varaždinske Toplice predstavljeni su murali u Gradu Varaždinske Toplice. U sklopu „Godine Puma“ i dana Grada Varaždinske Toplice izradili smo 2 murala. Naši murali s motivom 7. gardijske brigade „PUMA“ nalaze se na trafostanicama u Zagrebačkoj ulici i Ulici kralja Tomislava. Murali su dimenzije 2x2 metra, a autor murala je zagrebački umjetnik Kruno Tuđen - Thorn. Izrađeni murali u Varaždinskim Toplicama dio su aktivnosti oslikavanja murala diljem Hrvatske kojima je cilj promocija 7. gardijske brigade „PUMA“ i njezinih pripadnika, a sve u sklopu obilježavanja „Godine Puma“, tj. 30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „PUMA“. U izradu murala uključene su jedinice lokalne samouprave i Ministarstvo hrvatskih branitelja, a glavni pokretač i organizator je Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Zahvaljujemo Gradu Varaždinske Toplice i gradonačelnici Dragici Ratković na suradnji i predstavnicima udruga proisteklih iz Domovinskog rata na prisustvovanju predstavljanja murala.

• C1

C1