IZRAĐEN MURAL U ŠEMOVCU

I ove godine nastavljamo sa aktivnostima oslikavanja murala diljem Hrvatske kojima je cilj promocija 7. gardijske brigade „Puma“ i njezinih pripadnika. U izradu murala uključene su jedinice lokalne samouprave i Ministarstvo hrvatskih branitelja, a glavni pokretač i organizator je Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

U planu je dovršetak izrade murala za koja su sredstva već osigurana i to: okolica Splita, gradovi Vinkovci, Prelog, Mursko Središće, Ivanec, Novi Marof, Krapina, Knin i Varaždin, mjesta Poličnik, Nedelišće i Pađene.

U dogovoru s lokalnom samoupravom i putem javnih poziva u planu je osiguranje financijskih sredstava i pripadajućih dozvola za izradu murala na području Republike Hrvatske, a posebno u Koprivničko-križevačkoj, Bjelovarsko-bilogorskoj, Krapinsko-zagorskoj,Osječko-baranjskoj i Varaždinskoj županiji.

Tako smo u sklopu navedenog u  utorak, dana 31.01.2023. godine izradili mural u Šemovcu, naselju u sastavu općine Trnovec Bartolovečki uz prometnicu D2 iz smjera Ludbrega prema Varaždinu nasuprot Osnovne škole Šemovec.

Naš mural s motivom 7. gardijske brigade „Puma“ oslikan je uz suglasnost na zidu ograde u Šemovcu, koji se nalazi u privatnom vlasništvu našeg bivšeg pripadnika Dražena Copana, na adresi: Koprivnička 59, Šemovec.

Dimenzije murala su 10 x 2 m, a autor murala je zagrebački umjetnik Kruno Tuđen - Thorn.

Zahvaljujemo gospodinu Draženu Copanu i njegovoj obitelji na suradnji, gostoprimstvu i suglasnosti za izradu murala na njegovom posjedu.

Priča se nastavlja....

• A1