OSLIKAN MURAL U GRADU PRELOGU

 • Published in NOVOSTI

U cilju promocije 7. gardijske brigade „PUMA“ i njezinih pripadnika nastavljamo sa aktivnostima oslikavanja murala diljem Hrvatske. U izradu murala uključene su jedinice lokalne samouprave i Ministarstvo hrvatskih branitelja, a glavni pokretač i organizator je Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

 Tako smo u sklopu projekta „Izrada murala u Gradu Prelogu“ u nedjelju, dana 23.04.2023. godine oslikali murale s motivima 7. gardijske brigade „Puma“ i 1. gardijske brigade „Tigrovi“ na zidovima trafostanice koja se nalazi na Trgu sv. Florijana u Prelogu. Dimenzije murala su 4x2 metra i 3x2 metra, a autor murala je zagrebački umjetnik Kruno Tuđen - Thorn.

 U planu je dovršetak izrade murala za koja su sredstva već osigurana i to: okolica Splita, gradovi Vinkovci, Mursko Središće, Novi Marof, Krapina, Knin i Varaždin, mjesta Poličnik i Pađene.

U dogovoru s lokalnom samoupravom i putem javnih poziva u planu je osiguranje financijskih sredstava i pripadajućih dozvola za izradu murala na području Republike Hrvatske, a posebno

u Karlovačkoj, Koprivničko-križevačkoj, Bjelovarsko-bilogorskoj, Krapinsko- zagorskoj, Osječko-baranjskoj i Varaždinskoj županiji.

 Zahvaljujemo Elektri Čakovec i direktoru Igoru Ivkoviću na danoj suglasnosti za izradu murala, Gradu Prelogu i gradonačelniku Ljubomiru Kolareku na iznimnoj suradnji i pomoći u radu Udruge, kao i bivšim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ i članovima Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ te bivšim pripadnicima 1. gardijske brigade „Tigrovi“ i članovima Podružnice Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“ Međimurske županije na sudjelovanju na predstavljanju murala.

 Priča se nastavlja....

 

 SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.