OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA OSNUTKA 2. GARDIJSKE BRIGADE „GROMOVI“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  dana 20. svibnja 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 32. obljetnice osnutka 2. gardijske brigade „Gromovi“ u Dugom Selu.

 Obilježavanje je započelo služenjem Svete mise u Župnoj crkvi Sv. Martina biskupa koju je predvodio don Branko Čagelj uz koncelebraciju  župnog kapelana vlč. Matije Sliškovića, nakon koje su se obitelji poginulih, nestalih i preminulih pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“, ratni veterani, vojni dužnosnici, predstavnici vlasti, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata i drugi gosti u mimohodu uputili do spomenika poginulim hrvatskim braniteljima. Tamo su uz počasnu stražu „zelenih beretki“, veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i pripadnika 2. mehanizirane bojne „Gromovi“, položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje.

 Uz obitelji poginulih, nestalih i preminulih pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“ te ratne zapovjednike i pripadnike brigade, obilježavanju su nazočili potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Marijan Mareković i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, ministar za branitelje Hercegovačko-neretvanske županije FBiH Oliver Soldo, državni tajnik u Ministarstvu obrane Republike Hrvatske Branko Hrg, gradonačelnik Dugog Sela Nenad Panian, predstavnici Hrvatske vojske i policije te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

 Povodom obilježavanja, održana je svečana akademija u kinodvorani Preporod, na kojoj su se okupljenima obratili organizatori obilježavanja i najviši uzvanici. U ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ okupljene su pozdravili predsjednik Udruge Ivan Krupec te ratni zapovjednik Gromova umirovljeni general Vlado Šindler, a prigodnim govorima obratili su se i izaslanici najviših državnih dužnosnika.  U sklopu svečane akademije prikazan je i film posvećen poginulim Gromovima, autora brigadira u miru Stjepana Domjanića, a svečanost je uveličao i nastup Klape HRM-a Sveti Juraj.

 Ovim putem zahvaljujemo se domaćinima na srdačnom gostoprimstvu te im još jednom čestitamo 32. obljetnicu osnutka!

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • D7

  D7

 • E

  E

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.