U LEPOGLAVI OBILJEŽEN DAN ORUŽANIH SNAGA RH I DAN OTVORENIH VRATA UDRUGE BRANITELJI HRVATSKE LEPOGLAVA

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nazočili su u nedjelju, 28. svibnja 2023. godine obilježavanju Dana Oružanih snaga Republike Hrvatske, koji je i ove godine, uz bogat popratni program, obilježen u Lepoglavi u organizaciji Udruge branitelja Hrvatske Lepoglava, a uz potporu Grada Lepoglave i Ministarstva obrane Republike Hrvatske. Ujedno, tom  se prigodom održao i Dan otvorenih vrata Udruge branitelji Hrvatske Lepoglava.

Sveta misa zadušnica za poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje slavljena je u Župnoj crkvi u Lepoglavi. Kod Spomen obilježja u Parku hrvatskih branitelja položeni su vijenci i zapaljenje svijeće za poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje. Nakon toga formirana je hodna kolona sa zastavama Udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Svečanost obilježavanja dana Oružanih snaga  i dana otvorenih vrata nastavljena je u gradskom parku u centru Lepoglave uz izložbe, druženje i podjelu vojničkog graha.

Ovim putem zahvaljujemo se domaćinima na pozivu i gostoprimstvu.

• A1

• A2