OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA DANA HRVATSKE VOJSKE I DANA HRVATSKE KOPNENE VOJSKE

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  prisustvovali su zajedno sa ostalim udrugama gardijskih postrojbi u nedjelju 28. svibnja 2023. godine svečanom obilježavanju Dana Hrvatske vojske i Dana Hrvatske kopnene vojske u Zagrebu.

Program je započeo svečanom akademijom u Velikoj dvorani Doma HV" Zvonimir" na kojoj su sudjelovali premijer Andrej Plenković, potpredsjednici Vlade, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović te ministar obrane Mario Banožić, načelnik Glavnog stožera OS RH admiral Robert Hranj sa suradnicima te drugi visoki državni i vojni dužnosnici.

U okviru svečanosti najzaslužnijim pripadnicima Hrvatske vojske uručena su odlikovanja, medalje, promaknuća, pohvale i nagrade, te prijelazni pehar i nagrade pobjednicima natjecanja “Memorijal Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2023.” satniku Ivanu Gerenčiru i vojnikinji Lei Biloglav iz GOMBR-e.

Obilježavanje je nastavljeno svetom misom u crkvi „Sveta Mati Slobode“ na zagrebačkom Jarunu koju je predvodio vojni ordinarij msgr. Jure Bogdan.

U koncelebraciji s biskupom bili su generalni vikar don Marko Medo, biskupski vikar za pastoral MORH-a don Slavko Rajič, biskupski vikar za pastoral MUP-a vlč. Frano Musić i vojni kapelan don Danko Bizjak.

Nadalje, svečanost obilježavanja nastavljena je na zagrebačkom Jarunu uz izložbu vojne opreme i oružja, pokazne vježbe te letački program akrobatske grupe Krila Oluje i prelet aviona MiG-21.

Ovim putem zahvaljujemo se Ministarstvu obrane na pozivu i gostoprimstvu te još jednom svim pripadnicama i pripadnicima Oružanih snaga Republike Hrvatske  čestitamo Dan Hrvatske vojske i Dan Hrvatske kopnene vojske.

Semper primus

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • C7

  C7

 • C8

  C8

 • C9

  C9

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • E

  E

 • E1

  E1

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.