ODANA POČAST PRIPADNICIMA 7. GARDIJSKE BRIGADE „PUMA“ POVODOM 28. OBLJETNICE POGIBIJE

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“ dana 14. kolovoza 2023. godine odali su počast poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“, Romanu Ribiću i Stjepanu Križancu.

Romano Ribić i Stjepan Križanec poginuli su 14. kolovoza 1995. godine kod Bosanskog Grahova u akciji „Derale“. Ovaj događaj manje je poznat u hrvatskoj javnosti, mada je bio vrlo važan, posebno kao pokušaj vojske Republike Srpske da povrati kontrolu nad Bosanskim Grahovom i ugrozi tek oslobođeni Knin.

Na mjesnom groblju Višnjica poginulom pripadniku 7. gardijske brigade „Puma“ Stjepanu Križancu počast su odali članovi obitelji, državni tajnik Ministarstva obrane Republike Hrvatske Zdravko Jakop, suborci te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Na gradskom groblju Ivanec obitelj poginulog Romana Ribića, izaslanstvo Grada Ivanca koje je predvodio gradonačelnik Milorad Batinić, predsjednik Gradskog vijeća Zdenko Đuras i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata položili su cvijeće i zapalili svijeće. Molitvu je predvodio ivanečki kapelan vlč. Krunoslav Sajko.

 

Neka im je vječna slava i hvala.

SEMPER PRIMUS

 • 2023 08 16 AKRIZ1

  2023 08 16 AKRIZ1

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.